Хмельницький, Луцьк, Чернігів +38 (098) 344-08-29 24/7

Як боротися з інтернет-залежністю?

Як боротися з інтернет-залежністю?

Інтернет змінив людську цивілізацію, став невід'ємною частиною нашого життя.

  1. Забирайте телефон, коли зустрічаєтеся з друзями
  2. Вимикайте гаджети перед сном
  3. Ставте беззвучний режим телефону
  4. Спілкування з партером чи чоловіком
  5. Зверніть увагу на втрати часу у соціальних мережах
  6. Відпочивайте від комп'ютера
  7. Порятунок від ігроманії

Люди тут спілкуються, працюють, дивляться фільми, читають книги, одержують потрібну інформацію. Можливості світової мережі безмежні, проте нерідко вони обертаються проти людей. Непоодинокі випадки, коли потрібне лікування ігроманії в Хмельницькому. Популярність ігор зростає, а з нею і звичка поринати у віртуальний світ.

Зокрема, є ризик стати залежним від віртуальної реальності, стати затятим ігроманом чи фанатом соцмереж без реальної соціалізації. Інтернет-залежність – явище, яке офіційно визнане захворюванням, складною проблемою, якою фахівці займаються з 1990-х років.

Як не стати залежним від мережі та її безмежних можливостей? Є низка загальних рекомендацій, які допоможуть уникнути таких ризиків. Центр Здорової Молоді у Хмельницькому допомагає багатьом впоратися з прив'язкою до Інтернету та його спокус. Наведені нижче поради перевірені на практиці.

Забирайте телефон, коли зустрічаєтеся з друзями

Звичка «скролити» стрічку новин, параноїдально перевіряти пошту чи повідомлення в соцмережах вже нікого не дивує. Якщо комусь неприємно спостерігати таку поведінку, треба забрати телефон самому і подати приклад. Смартфон у спілкуванні, на зустрічі з живими людьми потрібен лише у крайньому випадку. Ті, хто віддає перевагу особистому спілкуванню, завжди щасливіші. А ще корисно сміятися та жартувати, здорові жарти та комунікація з людьми допомагають жити довше та боротися зі стресом.

Вимикайте гаджети перед сном

Якщо мучить хронічна втома, треба обов'язково вимикати свої пристрої протягом години до сну. Багато хто не може заснути, перманентно зависаючи в соцмережах, переглядаючи відеоролики. Якщо використовувати гаджет у ліжку, це порушує серцевий ритм, мозок не може розслабитись. Найкраще прийняти ванну, почитати книгу, помедитувати.

Ставте беззвучний режим телефону

Постійні дзвінки, оповіщення, повідомлення дуже нервують та відволікають. На беззвучному режимі жити легше, можна спокійно працювати та відпочивати, обідати та гуляти.

Спілкування з партером чи чоловіком

Часто сімейні пари сідають на диван поруч, щоб дивитися у телевізор, але не один на одного. Якщо хочеться поспілкуватися, треба дивитися у вічі, посміхатися, а не поєднувати це з переглядом фільму. Демонстративне ігнорування, звичка дивитись в екран або в гаджет дуже дратує і призводить до конфліктів. Важливо приділяти час партнеру та не відволікатися під час особистого спілкування.

Зверніть увагу на втрати часу у соціальних мережах

Активні користувачі сидять у мережах до кількох годин на день, хтось навіть цілодобово. І багато віртуальних друзів більше, ніж реальних. У когось взагалі немає друзів насправді. Важливо доповнити життя реальними подіями, розвагами, заняттями та спілкуванням. Бути в курсі всіх подій неможливо, стрічка нескінченна. А зробити своє життя оригінальним і насиченим цілком можна.

Відпочивайте від комп'ютера

На робочому місці навіть якщо вам платять за роботу в офісі на комп'ютері, важливо відпочивати від пристрою. Можна робити перерви щогодини, сходити на різні поверхи, надвір, поспілкуватися з колегою. Це знімає стрес, допомагає освіжити голову. Але точно не треба витрачати час на перевірку соцмереж.

Порятунок від ігроманії

Не меншу небезпеку є онлайн-ігри. Створення віртуальної команди, де є дружня підтримка, спілкування, часто затягує сильніше за реальний світ. Цифрові персонажі ідеальніші за живих дівчат, вони слухняніші і простіші в спілкуванні. Є спеціальні програми, наприклад, лікування ігроманії у Луцьку та інших містах та регіонах, які допомагають позбутися хворобливої ​​прихильності.

Реабілітаційний центр у Хмельницькому – установа, яка допомагає впоратися з будь-якими формами залежності. Порятунок від ігроманії допоможе розібратися з психологічними проблемами, усунути внутрішні конфлікти, протиріччя, що провокують втечу від реальності.

Програма 12 кроків – популярний метод лікування залежності із психологічною підтримкою. Професіонали з Міжнародної Антинаркотичної Асоціації мають великий досвід у вирішенні цих проблем. Свобода від цифрової залежності буде досягнута за бажанням кожної людини.