Хмельницький, Луцьк (098) 344-08-29 24/7

Чому так складно змусити близьку людину кинути пити?

Чому так складно змусити близьку людину кинути пити?

Алкоголізм є хворобою, комплексне лікування якої має ґрунтуватись на медичних препаратах, роботі з психологами, а також на соціальній реабілітації.

  1. Методики, які варто застосовувати для лікування алкоголізму
  2. Самостійне лікування з використанням медичних препаратів
  3. Вплив близьких загрозами та тиском
  4. Перспективи лікування неперевіреними методиками

Як показує практика родичам близької людини, яка страждає на запої, часто вдається його змусити кинути пити , хоча це і непросто.

Іноді важко навіть домовитися з наркологічною клінікою про його лікування. І лише досвідчений лікар-нарколог у такій ситуації допоможе подолати цю згубну залежність, щоб повернути людину до повноцінного життя.

Тривале та у великих кількостях вживання людиною спиртних напоїв часто призводить до різноманітних соматичних захворювань. З'являється ризик психічних розладів та емоційної нестабільності, обтяженої проблемами на роботі та в сім'ї. У результаті – хворі просто не в змозі відмовитись від вживання спиртного. Тому його близькі в такій ситуації мають поговорити з ним про неминучість проходження всіх стадій реабілітаційного лікування. Не варто забувати і про те, що родичі алкоголіка належать до категорії співзалежних людей, які теж потребують психологічної допомоги.

Методики, які варто застосовувати для лікування алкоголізму

Нерідко члени сім'ї, в якій проживають залежні від алкоголю люди, намагаються промовчати про цю проблему, сподіваючись самостійно знайти її рішення.

У подібній ситуації вони найчастіше вдаються до використання будь-якого народного засобу. Рецепт чудодійної настоянки, або відвару їм радять знайомі, або близькі шукають його в інтернеті.

Звичайно, деякі трави можуть використовуватися в ході лікування алкоголізму, але лише як частина комплексної терапії. Трави - не заповітна панацея, вони так само не здатні вирішити психологічні проблеми.

Нетрадиційна медицина рідко демонструє свою ефективність, а дорогоцінний час, який можна було використовувати на продуктивне лікування, - часто втрачається даремно.

Поки родичі намагаються вилікувати запій близької людини, залежна переходить до наступної стадії алкоголізму. Тут важливо зрозуміти, що чим пізніше алкоголік звернеться до фахівця – тим складнішим і тривалішим буде його курс лікування, а також подальше відновлення.

Самостійне лікування з використанням медичних препаратів

Рекламні ролики та друковані публікації будь-якого лікарського препарату наштовхують на думку, що його використання допоможе впоратися з алкоголізмом. Тому людина приходить в аптеку і купує рекламований продукт.

Але придбання препарату в глянсовій упаковці не враховує головного, а саме низки захворювань соматичного характеру, психологічних особливостей хворого та його соціального оточення. Крім того, такі курси самолікування просто неефективні, вони ще й дуже шкідливі, тому що будь-якому лікарському препарату притаманні побічні дії, які здатні погіршувати його стан.

Особливу небезпеку становить той факт, що продовжуючи вживання спиртних напоїв, алкоголіки приймають препарати, які часто є несумісними з алкоголем. З цієї причини самостійне лікування часто зумовлене низкою небезпечних ускладнень.

Вплив близьких загрозами та тиском

Як показує практика, агресивний вплив на залежну від алкоголю людину і насильницький примус її до лікування, крім природного протесту, призводить до того, що у хворого нерідко з'являється думка про суїцид.

Із залежними від алкоголю людьми слід розмовляти у спокійному тоні, пояснюючи, що лікування полегшить та покращить якість їхнього життя. Фахівці категорично не рекомендують застосування крику, істерик та погроз.

Але якщо знайти взаєморозуміння з людиною, яка страждає від алкоголізму не виходить, то краще прийти на консультацію до лікаря нарколога, який підкаже, як саме допомогти залежному та яку лінію поведінки вибрати, якщо вона навіть не бажає замислюватися про лікування.

Фахівець також проконсультує співзалежних близьких щодо контролю своїх емоцій, реакції на запій та можливу агресію з боку залежної від алкоголю людини. Основна мета спілкування з алкоголіком полягає у тому, щоб не насильно спрямувати його на лікування.

Перспективи лікування неперевіреними методиками

Нерідко близькі людини, яка страждає від алкогольної залежності, шукають вирішення цієї проблеми в будь-яких нестандартних методиках, що пропонуються сектами, які використовують різні релігійні положення.

Водночас людина може опинитися в ситуації, коли вона, так і не подолавши залежність, ще й ускладнить її психологічними проблемами.

Роботу з хворими людьми краще довірити професійному лікарю-наркологу, психологу або психотерапевту. Ці фахівці спираються на цілий спектр ефективних методик, що допомагають знайти вихід із ситуації, пройти всі стадії реабілітації та повернути колишню якість життя, щоб стати повноцінним членом суспільства.

Змусити людину відмовитися від вживання алкоголю досить важко, тому що її залежність часто визначається соціальними, фізичними та психологічними факторами.

Навіть якщо алкоголік спробує подолати цю залежність, його оточення зробить все можливе, щоб він не зробив цього. Щоразу його тягтиме в компанії, що пропонують спиртне. Самостійно подолати цю проблему неймовірно складно.

Тому відмінним варіантом стане звернення до Центру Здорової Молоді у Хмельницькому . Тут працює багато досвідчених спеціалістів, котрі з урахуванням стану пацієнта підбирають індивідуальні програми лікування.

Зокрема чудові результати показує програма 12 кроків . Вона складається із кількох етапів, успішне виконання яких дозволяє залежним від алкоголю людям повністю вирішити цю проблему.

Використання унікальних методик, що забезпечують гарантоване виведення із запою у Хмельницькому , обов'язково враховує поточну стадію хвороби, соматичні захворювання, низку психологічних особливостей пацієнта, характер його соціального оточення, а також наявність сімейних проблем.

Величезне значення має також детоксикація організму. Завдяки її грамотному використанню, коли процес очищення поєднується з проведенням симптоматичної терапії – практично відсутній ризик погіршення самопочуття пацієнтів. В даному випадку токсини та продукти розпаду спиртного, що накопичилися в крові та м'яких тканинах організму – виводяться з нього природним чином.

Колектив досвідчених лікарів та психологів, які вже не перший рік пропонують ефективне лікування алкоголізму у Хмельницькому, активно працює з близькими залежної людини, щоб підібрати найкраще рішення у конкретній ситуації.

Кожне звернення потребує особливого розгляду, після якого призначається комплексне лікування. У ряді випадків хороші результати показує кодування від алкоголізму в Хмельницькому , завдяки використанню якого залежна людина назавжди позбавляється алкоголізму.

Зіткнувшись із цією проблемою необхідно якнайшвидше знайти оптимальне рішення, щоб повернути залежну від алкоголю людину до нормального способу життя. Ціла низка перевірених часом методик, які використовує реабілітаційний центр у Хмельницькому , дозволяє ефективно лікувати алкогольну залежність на всіх стадіях її розвитку.