Алкоголізм – поширене сьогодні захворювання, і одна з найнебезпечніших його стадій – запії.
- Як людина входить у запійний стан?
- До чого призводять запої?
- Що робити при запої?
- Реабілітаційний центр у Хмельницькому для лікування алкоголізму
Він формується зазвичай при тривалому розвитку хвороби, провокує небезпечні стани та наслідки.
Запій - загострена фаза алкозалежності, коли людина вживає спиртне кілька діб поспіль і практично не здатна зупинити цей процес. Самостійно від тяги до напою складно відірватися, можна забути про все: про справи та стосунки, роботу та друзів, сім'ю. Руйнуються сім'я та кар'єра, обриваються зв'язки, навіть споріднені, життя йде під укіс за такої гострої залежності від алкоголю та соціальної ізоляції. Щоб врятувати фізичний та психічний стан пацієнта, потрібна термінова допомога нарколога – він виведе із запою швидко та ефективно. Можна звернутися до реабілітаційного центру у Хмельницькому – тут пропонують повний цикл відновлення.
Як людина входить у запійний стан?
Часто запій настає після серійного вживання алкогольних напоїв, на другий-третій день після рясних ливань. Наприклад, після ювілею, весілля, зустрічі з друзями чи корпоративу, зарплати. Тривалість – 3-4 доби, без помітного протверезіння. Для медиків це поняття багатопланове – воно має на увазі не лише тотальне розпивання алкоголю, а й порушення у роботі психіки, всіх систем в організмі.
Запій - друга стадія в анамнезі алкоголізму . Сам хворий може цілком усвідомлювати всю небезпеку та наслідки, власну залежність. Але самотужки залишити вживання спиртного не може – настає «ломка», тобто абстиненція. Організм вже звикає до доз алкоголю і реагує гостро, неприємно на тверезий стан.
Найбільш типові запійні симптоми:
- Блювотні позиви, напади нудоти;
- Немає апетиту, не хочеться їсти;
- Мігрені, головний біль;
- Гіпертонічний криз;
- Підвищене серцебиття, тахікардія;
- Утруднене дихання, задишка навіть у спокої;
- Втрата орієнтації, почуття часу;
- активні розлади психіки, психози, галюцинації;
- Агресія, марення та нав'язливі стани.
Запій небезпечний тим, що перераховані вище небезпечні симптоми слабшають, якщо приймається нова доза алкоголю.
До чого призводять запої?
Запійні хронічні стани викликають збої у роботі органів прокуратури та тканин, призводять до масштабного токсикозу. Якщо є хронічні захворювання, вони загострюються, але навіть у здорової людини починаються проблеми із самопочуттям. Порушується робота ЦНС, серця та судин, ШКТ, печінки та нирок.
Дуже страждають від алкоголізму клітини мозку. Це пояснює порушення сприйняття та мислення у алкоголіків, поява марення та галюцинацій. Світ сприймається інакше, часто агресивно. А за тривалого алкоголізму може наступити інфаркт чи інсульт.
Важлива та складна проблема – соціальна самотність. З алкоголіками складно спілкуватися, та їм це й не потрібно – вони думають уже лише про випивку. Кидають роботу, навчання, зустрічі із друзями їм не потрібні. Зникає інтерес до хобі та професії, зникають моральні принципи, можливі кримінальні дії та злочини у запої.
Водії з алкоголізмом часто потрапляють до аварії. Також хворобливі та неадекватні стани провокують конфлікти у побуті та на роботі. При цьому алкоголіки не вважають себе винними у проблемах, уникають відповідальності, набирають борги, продають майно, крадуть.
Що робити при запої?
Коли запій недовгий, можна зробити над собою зусилля і кинути випивку самому. Але такий різкий контраст може призвести до сильної ломки, коли алкоголь перестає надходити в кров.
У разі тривалого запійного стану робиться штучно виведення із запою. Це поетапний процес, який допомагає знизити рівень етанолу у крові. Перші кілька днів потрібно розбавляти горілку чи інші напої водою, льодом. Смак буде незмінним, але концентрація слабша, кількості спирту в крові знизиться.
Далі можна піти так: пити частіше, але маленькими дозами, закушувати жирними продуктами. Детоксикація зазвичай займає 1-2 дні, при цьому краще не їсти жирне та гостре, важливо пити більше чистої води. В окремих випадках можна провокувати блювання вранці, якщо випити багато води на порожній шлунок.
Також важливо при запою не перенапружуватися, відпочивати. Якщо поряд є близькі люди, їм не варто показувати свою образу чи агресію на хворого. Конфлікт не допоможе, якщо людина сама не може опанувати свій стан. Краще звернутися до медиків, які нададуть термінову допомогу, буде зроблено детоксикацію організму .
Реабілітаційний центр у Хмельницькому для лікування алкоголізму
Завжди можна звернутися до лікарів, якщо потрібно виведення із запою у Хмельницькому. Місцевий центр реабілітації допоможе адаптувати хворого до виходу із залежного стану. Негативні наслідки для здоров'я буде знижено максимально. Типовий метод – крапельниця для відновлення у домашніх умовах. Але найефективніший підхід – терапія у форматі курсу. Її розробила Міжнародна Антинаркотична Асоціація (МАА) та активно застосовує Центр Здорової Молоді у Хмельницькому .
Чим допоможе програма:
- Лікування залежності за допомогою медикаментів.
- Кодування від алкоголізму в Хмельницькому.
- Класична програма "12 кроків ".
- Психологічна допомога та підтримка.
Вашому родичу, другові, близькій людині потрібна допомога для виходу із запою? Звертайтеся до МАА, щоб медики могли оперативно провести лікування алкоголізму у Хмельницькому. Професіонали своєї справи швидко допоможуть стати на ноги та врятувати здоров'я. Не варто чекати деградації та руйнування організму та психіки, хронічних станів. Допомога у рятуванні від тяги до алкоголю врятує всіх, хто хоче розпочати нове життя.