Психотерапія при алкогольній залежності є важливим етапом реабілітації.
- Методи психотерапії при алкоголізмі
- Психотерапевтичні методики: необхідність використання
- Психологічне лікування при алкоголізмі: принципи
Лікування при пристрасті до спиртних напоїв має бути комплексним. Це підвищить ймовірність сприятливого результату. Алкоголізм є захворювання, яке відбивається як на фізичному, так і на психологічному стані людини. Спиртне має розслаблюючу дію на організм. Пацієнт почувається спокійніше, впевненіше. При перевищенні дозування починають проявлятися ознаки агресії, надалі людина починає поводитися неадекватно. Лікування алкоголізму у Хмельницькому дозволяє впоратися із проблемою ефективно.
Методи психотерапії при алкоголізмі
Зазначалося, що алкоголь надає сильний згубний вплив на психоемоційний стан людини. Тому відновленню у цій сфері потрібно приділити максимум уваги. Спочатку проводиться виведення із запою у Хмельницькому, потім приступають до використання психотерапевтичних методик.
Терапія підбирається індивідуально з урахуванням різних особливостей пацієнта. Але головне, щоб у пацієнта було добровільне бажання вилікуватися, позбутися алкоголізму.
Серед найпоширеніших методик варто виділити:
- Методика по Довженка. Полягає у використанні заборонного способу на свідомість хворого. Використовується для тих, для кого не вдалося досягти значного ефекту при застосуванні гіпнозу. Метод спрямований на те, щоб сформувати у пацієнта негативне ставлення до алкоголю психологічно.
- Психотерапія у групі та індивідуально. Подібну методику, як і інші варіанти, пропонує реабілітаційний центр у Хмельницькому . Спосіб полягає у можливості пацієнта виявити проблему, що спричинила виникнення залежності, а також проговорити її. Це допомагає ухвалити ситуацію. Створюється спеціальна комфортна, довірча атмосфера, де хворому легше відчути підтримку, стабілізувати свій емоційний стан.
- Гіпноз. Ця методика дозволяє позбутися критичного мислення. Гіпнотичний сон дозволяє залежному швидше та легше усвідомити та прийняти проблему. Він починає дивитись на неї, як сторонній спостерігач. Фахівець допомагає у пацієнта сформувати негативне ставлення до алкоголю.
- Стресова терапія. Часто доповнюється зустрічами із рідними. Це стимулює залежного швидше приступити до лікування. Проводиться аутогенний тренінг, що сприяє самонавіянню у тому, що пацієнту потрібна терапія.
Але перед тим, як приступити до описаних методик, проводиться детоксикація організму .
Психотерапевтичні методики: необхідність використання
Алкоголь формує у пацієнта психологічну залежність, коли він відчуває сильну тягу до вживання спиртного, що він може контролювати. У залежного завжди є причини випити, він виправдовує кожен ковток міцного напою. Згодом втрачається контроль над дозуванням, кількість випитого постійно зростає.
Психотерапія застосовується на різних стадіях проведення терапії від алкоголізму. Вона сприяє відновленню нормальної системи цінностей, стабілізації психологічного та емоційного стану. Пацієнт перестає вважати, що йому не потрібна допомога, що він сам здатний впоратися з проблемою.
Кодування від алкоголізму у Хмельницькому супроводжується наданням психологічної допомоги. Лише у такому поєднанні терапія може бути ефективною. Програма повинна підбиратися індивідуально, щоб враховувати всі особливості кожного пацієнта.
Психологічне лікування при алкоголізмі: принципи
Ключові принципи подібної терапії зводяться до індивідуального підходу та комплексного лікування. Останнє означає, що впливають всі сфери життя залежного. Це дозволяє ефективніше досягти поставленої мети, знизити ризик виникнення зриву. Додатково подібний підхід допомагає залежному швидше соціалізуватись після терапії.
Центр Здорової Молоді у Хмельницькому пропонує за допомогою терапії вирішити одразу кілька завдань. Необхідно прибрати психологічну потяг до спиртного, позбутися негативних факторів, що впливають на пацієнта, а також мотивувати його на одужання.
Стандартна програма 12 кроків може тривати різний час. Все залежить від пацієнта та його успіхів у терапії. На деякі етапи потрібно багато часу, тому що подолання залежності тривалий та складний процес. Проте ефективність психотерапії була неодноразово доведена. Вона допомогла багатьом позбутися залежності і повернутися до нормального повноцінного життя.