Хмельницький, Луцьк, Чернігів +38 (098) 344-08-29 24/7

Алкогольний абстинентний синдром: нові рекомендації щодо лікування

Алкогольний абстинентний синдром: нові рекомендації щодо лікування

Алкогольний абстинентний синдром — невідкладний стан психологічного характеру, що спостерігається після вживання спиртних напоїв на другій та третій стадії алкоголізму.

  1. Клінічна картина
  2. Останні наукові дослідження
  3. Нові рекомендації
  4. Нові методи діагностики
  5. Надання допомоги

Ця проблема потребує негайного втручання фахівців, насамперед психологів.

Алкоголізм має не лише медичні, а й соціальні наслідки, адже страждає не лише залежна людина, а і її оточення.

Реабілітаційний центр у Хмельницькому застосовує передові методики лікування алкогольної залежності. У нас працюють професіонали своєї справи, у розпорядженні яких знаходиться найсучасніше медичне обладнання.

Розвиток алкогольного абстинентного синдрому пов'язані з низкою причин, мають фізичний характер. Внаслідок низки досліджень було встановлено, що алкоголь знижує збудливість мозку. Це погано впливає на всіх, хто часто та у великих кількостях вживає спиртні напої. Вживання алкоголю викликає звикання, яке з часом переростає у залежність. Навіть хороша сила волі не допоможе в один прекрасний взяти й припинити вживати спиртне, тому що це призведе до пригнічення нервової системи. Серед них є низка порушень у роботі ЦНС, які та призводять до розвитку алкогольного абстинентного синдрому.

Клінічна картина

Головними проявами абстинентного синдрому є:

  • сухість в роті;
  • головний біль та запаморочення, що тривають досить довго;
  • загальмованість реакцій;
  • поява проблем із мовою;
  • виникнення порушень у роботі серця.

За наявності даних симптомів виведення із запою здійснюється декількома способами, в основі яких лежить детоксикація організму. Після виведення токсинів та інших продуктів розпаду етанолу лікування алкоголізму у Хмельницькому продовжують психологи.

Останні наукові дослідження

Останнім часом на підставі результатів численних досліджень було складено кілька рекомендацій щодо профілактики та лікування алкогольного абстинентного синдрому. Найпомітнішим нововведенням є заміна поняття «детоксикація» на формулювання «дій, спрямованих на зняття різноманітних проявів алкогольної залежності». Тобто на рівні з медичною допомогою хворий повинен набувати й психологічної, значення якої було офіційно визнано науковою спільнотою.

Нові рекомендації

Центр Здорової Молоді у Хмельницькому зобов'язав усіх своїх співробітників ознайомитись з останніми рекомендаціями щодо надання допомоги пацієнтам з алкогольним абстинентним синдромом. Використання передового досвіду дозволить медикам своєчасно діагностувати порушення, здатні призвести до розвитку алкогольної залежності, а також підібрати індивідуальний курс лікування, який поєднує застосування лікарських засобів і психологічну допомогу. Існує маса методик і підходів до лікування алкогольної залежності, кожен з яких добрий у тій чи іншій ситуації. На сьогодні кодування від алкоголізму у Хмельницькому, а також програма 12 кроків є найпоширенішими. Їхня ефективність та безпека була підтверджена в результаті багаторічного досвіду застосування.

Перше, що має зробити фахівець за наявності у пацієнта симптомів залежності – з'ясувати, наскільки часто той вживає спиртні напої. При цьому не варто покладатися лише на слова пацієнта, а розпитати його рідних, друзів та колег. При проведенні комплексного обстеження необхідно наголосити на визначенні функціонального стану печінки та інших життєво важливих внутрішніх органів.

Нові методи діагностики

Діагностика алкогольного абстинентного синдрому має відповідати критеріям DSM-5. При цьому до виключення психологічних причин розвитку залежності не рекомендується застосовувати шкалу CIWA-Ar.

Надання допомоги

Перед призначенням лікування слід визначити ступінь абстиненції.

Для цього можна використовувати такі методи:

  1. Переглянути зібраний анамнез, а також результати первинного огляду, які повинні міститися в медичній карті пацієнта.
  2. Збір додаткової інформації за допомогою опитування родичів, друзів та знайомих пацієнта.
  3. Якщо це можливо, необхідно поспостерігати за пацієнтом після останнього вживання спиртних напоїв. Важливість даного методу у тому, що дозволяє визначити ступінь алкоголізму.

Після цього переходять до призначення лабораторних та інструментальних досліджень, серед яких:

  • аналіз печінкових проб;
  • визначення вмісту електролітів;
  • оцінка функції нирок та печінки.

З отриманих даних підбирається індивідуальна терапія.

Почати лікування та позбутися залежності можна прямо зараз, зателефонувавши до нашого центру.