Хмельницький (098) 344-08-29 Цілодобово

Як боротися із жіночим алкоголізмом?

Як боротися із жіночим алкоголізмом?

Алкогольної залежності схильні люди будь-якої статі та віку. Однак через фізіологічні особливості саме жіночий алкоголізм розвивається значно швидше і завдає більшої шкоди організму.

 1. Причини жіночого алкоголізму 
 2. Симптоми та наслідки жіночого алкоголізму
 3. Лікування алкоголізму у жінок
 4. Допомога психотерапії при лікуванні алкоголізму у жінок

Саме тому, якщо ви помітили перші ознаки алкогольної залежності у себе чи близької вам жінки, слід негайно звернутися до реабілітаційного центру та розпочати лікування.

Причини жіночого алкоголізму 

На схильність до алкоголізму в жінок впливає безліч факторів: це і спадковість, і наявність у близькому оточенні алкоголіків, порушення обмінних процесів в організмі.

Наркологи виділяють кілька основних причин розвитку у жінок алкогольної залежності:

 • Обмежене коло спілкування. Не маючи близьких друзів чи родичів, жінці нема з ким обговорити свої проблеми, тому вона починає вживати більше алкоголю, щоб не думати про складнощі.
 • Висока фізична та емоційна напруга на роботі та вдома, постійний стрес.
 • Незадоволеність життям. Відсутність успіхів у особистому житті, кар'єрі, хобі.
 • Одноманітність життя. Часто домогосподарки, що загрузли в рутині, починають пити просто від нудьги.

Центр Здорової Молоді у Хмельницькому надає допомогу у виведенні із запою, з подальшим медикаментозним лікуванням, а також психологічну допомогу залежним від алкоголю жінкам.

Симптоми та наслідки жіночого алкоголізму

Однією з особливостей жіночого алкоголізму є його непомітна течія. Найчастіше жінки, які вже впали у стійку залежність, довгий час відмовляються визнавати цей факт і лікуватися. Саме тому так важливо, щоб поряд знаходилися родичі та друзі, які вчасно помітять тривожні симптоми та переконають хвору пройти лікування алкоголізму у Хмельницькому.

Перші ознаки жіночого алкоголізму:

 • Часті прийоми алкоголю наодинці.
 • Пошук приводів випити.
 • Неадекватна оцінка власного стану після вживання спиртних напоїв.
 • Зниження апетиту аж до повної відмови від їжі.
 • Помітне зниження розумових здібностей.
 • Часті перепади настрою.
 • Поява припухлості обличчя, мішків під очима, тремору рук

Постійний прийом алкогольних напоїв згубно впливає на всі органи та системи організму жінки. Найбільших збитків алкоголь завдає печінки, головному мозку, а також плоду, якщо залежна жінка перебуває у стані вагітності. Хронічний алкоголізм часто стає причиною жіночої безплідності.

Лікування алкоголізму у жінок

Оскільки жінки здебільшого більш емоційні ніж чоловіки, вони сильніше переживають і потребують заспокійливого засобу. Для деяких таким заспокійливим стає алкоголь, на тлі стресу жінки найчастіше впадають у запої. Залежні можуть довгий час приховувати свою пристрасть і потрапляють до клініки тоді, коли в організмі накопичилося дуже багато токсинів.

Якщо вам чи вашим близьким потрібно виведення із запою в Хмельницькому, ви можете звернутися до Центру здорової молоді. У першому етапі лікування проводиться повна детоксикація організму. Йому допомагають очиститись, при цьому медики суворо контролюють загальний стан жінки.

Для кожного пацієнта медики підбирають індивідуальний набір препаратів, які допоможуть вивести з організму шкідливі речовини та прискорять відновлення. Залежно від особливостей здоров'я можуть додатково призначатися сечогінні, заспокійливі, снодійні засоби, знеболювальні та нормалізують обмін речовин препарати. Також курс лікування часто включають вітамінні комплекси.

Допомога психотерапії при лікуванні алкоголізму у жінок

У Центрі практикується програма 12 кроків. Після детоксикації та лікування пацієнтам призначається підтримуюча медикаментозна терапія.

Далі слідують психокорекційні та мотиваційні курси, які допомагають впоратися із залежністю.

Якщо утриматися від вживання алкоголю лише силою волі не вдається, у Центрі проводять кодування від алкоголізму у Хмельницькому медикаментозним, психологічним, комп'ютерним чи лазерним методом.

Щоб уникнути рецидивів, пацієнтам важливо знову набути впевненості, відновити характерні особистісні риси. Зробити це допомагає професійна психоемоційна реабілітація під наглядом досвідчених психологів.

У ході реабілітації пацієнти беруть участь у групових тренінгах та проходять індивідуальну терапію, спілкуються з людьми, які вже змогли побороти залежність, наново навчаються спілкуватися з родичами та чужими людьми, навчаються самоаналізу та самоконтролю.

Після закінчення реабілітації, жінки не лише позбавляються залежності від алкоголю, а й успішно відновлюють своє місце у суспільстві.