Запій – це один із типових проявів хронічного алкоголізму, при якому людина протягом кількох днів безперервно перебуває у стані алкогольного сп'яніння, втрачаючи контроль над своєю поведінкою.
- Симптоми
- Форми запою
- Причини
- Як допомогти питущій людині пройти лікування від запою?
- Висновок із запою
- Лікування запоїв в ЦЗМ
Залежно від ступеня тяжкості захворювання запійні періоди можуть тривати від 2 днів до кількох тижнів. Центр Здорової Молоді у Хмельницькому (ЦЗМ) пропонує своїм пацієнтам ефективні методи виведення із запою та подальшого лікування алкогольної залежності.
Симптоми
Якщо людина протягом 2 і більше днів у міру послаблення дії алкоголю постійно приймає нові дози, це є головним симптомом запою. Зазвичай підтримки стану ейфорії алкоголік збільшує кожну наступну дозу. Особливо гостре бажання випити проявляється у запійного алкоголіка вранці.
Не маючи можливості випити, людина стає агресивною або навпаки апатичною. Під час запою він втрачає інтерес до подій, що відбуваються навколо, не може повноцінно працювати. Часто залежний не пам'ятає, що відбувалося з ним під час запою.
Оскільки людина під час запою не контролює себе, самостійно припинити цей процес вона не може, її необхідно помістити в реабілітаційний центр для лікування алкогольної залежності.
Форми запою
Наркологи виділяють два види запою:
- Помилковий запій триває від 7 до 10 днів. Алкоголік може вийти із цього стану самостійно, використовуючи силу волі. Часто в хибний запій люди входять під час тривалих новорічних свят і після їх завершення ні в чому не бувало виходять на роботу.
- Справжній запій триває від 2 тижнів до кількох місяців. На тривалість запою ніяк не впливає необхідність виходу на роботу чи сімейні обов'язки. Пити справжній запійний алкоголік перестає лише тоді, коли фізично не може цього робити. У цьому випадку йому потрібна повна детоксикація організму.
Розрізняються запої та за тривалістю. На першій стадії залежності запій може тривати 2-4 дні і виведення із запою не складає особливих труднощів. Тривалі запої зазвичай характерні для алкоголіків у 2-й та 3-й стадії залежності.
Причини
Причини запою можуть бути різними, як фізичними, так і психологічними:
- сильний стрес;
- сімейні проблеми чи складності на роботі;
- святкові застілля;
- депресія;
- згубний вплив друзів, що п'ють;
- спадковість.
Непоодинокі випадки, коли після застілля з великою кількістю спиртного людина відчуває похмілля, щоб зняти його, він випиває невелику порцію алкоголю і заходить у запій.
Найчастішою причиною запою є хронічний алкоголізм. На тривалість запою та тяжкість стану залежного сильно впливає стан його здоров'я (фізичного та ментального), а також стадія захворювання.
Як допомогти питущій людині пройти лікування від запою?
Наркологи зазначають, що в жодному разі не можна шкодувати запійного алкоголіка. Лояльне ставлення дає йому відчути свою безкарність. Він швидко починає ігнорувати сімейні обов'язки, перестає виходити працювати. За відсутності заробітку алкоголік починає позичати гроші у знайомих, що ще більше посилює його становище.
У періоди, коли алкоголік перебуває у осудному стані, постарайтеся спокійно донести до нього ту думку, що відповідальність за те, що відбувається в його житті несе тільки він сам. Вирішувати всі проблеми йому теж належить самому. При цьому варто уникати надто агресивних методів психологічного впливу.
Якщо ваш близький відмовляється слухати ваші аргументи та продовжує пити, найкращим рішенням стане помістити його до наркологічного центру. Центр Здорової Молоді пропонує лікування алкоголізму у Хмельницькому з використанням ефективних та сучасних методик. Після курсу детоксикації із залежним починають працювати психологи та психіатри, які допомагають йому позбутися згубної звички.
Висновок із запою
Якщо запій триває не надто довго, а алкоголік перебуває у осудному стані, можна надати йому первісну допомогу. На першому етапі дуже важливо зняти почуття тривожності та мінімізувати потяг алкоголю. Для заспокоєння можна використовувати седативні безрецептурні препарати.
Для того, щоб токсини швидше вивелися з організму, алкоголіку потрібно пити багато чистої негазованої води і їсти лише легку їжу. Якщо це дозволяє загальний стан, алкоголіка можна виводити на прогулянки на свіжому повітрі.
Якщо протягом 1-2 днів людина все ж таки не може вийти із запою, її поміщають у наркологічну клініку, де проводять:
- детоксикацію організму (курс очищаючих крапельниць);
- медикаментозне лікування супутніх ускладнень;
- седативну терапію;
- кодування.
Кодування від алкоголізму у Хмельницькому сучасними та безпечними методами можна провести у Центрі здорової молоді . Після цього залежному призначають курс реабілітаційних заходів, які допомагають йому утримуватись у стані ремісії.
Лікування запоїв в ЦЗМ
Центр Здорової Молоді пропонує своїм пацієнтам ефективні методи виведення із запою та подальшого лікування алкогольної залежності. Найкращі результати показує програма 12 кроків .
Крім медикаментозного лікування та підтримуючої терапії, програма має на увазі групові заняття з психологом. Саме проходячи лікування в групі, пацієнти діляться своїми переживаннями, одержують підтримку від знаючих людей (зокрема і тих, хто вже впорався із залежністю), одержують стимул утримуватися від прийому алкоголю в майбутньому.