Алкоголізм - це небезпечне захворювання, яке згубно впливає як на фізичний, так і психічний стан людини.
- Методи лікування
- Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ)
- Діалектична поведінкова терапія (DBT)
- Мотиваційна співбесіда
- 12-ступінчаста програма
- Лікування алкоголізму в Центрі здорової молоді
Люди впадають у залежність від спиртних напоїв з різних причин. На швидкість розвитку хвороби, а також її тяжкість також впливає безліч факторів: спадковість, вік, стать, загальний стан здоров'я, оточення та інші. Центр здорової молоді у Хмельницькому пропонує сучасні способи лікування алкогольної залежності з урахуванням особливостей кожного пацієнта.
Методи лікування
Залежно стану пацієнта, фахівці використовують різні методи лікування алкоголізму. Оскільки алкогольна залежність практично завжди пов'язана з психологічними травмами, одним із основних методів лікування поряд із медикаментозним є психотерапія.
Лікувальні сеанси може проводити психотерапевт чи психолог у форматі довірчої розмови. Разом із пацієнтом вони обирають формат сеансів (індивідуальний, груповий чи сімейний). Під час розмов спеціаліст визначає психологічний стан пацієнта і допомагає знайти ту подію, яка в минулому спровокувала алкоголізм.
Коли організм пацієнта повністю очищений від алкоголю та токсинів, психотерапія допомагає йому зберегти мотивацію та не зірватися.
Лікування алкоголізму у Хмельницькому можливе з використанням одного з найпопулярніших психологічних методів терапії.
Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ)
У процесі розмови психолог разом із залежним виявляють негативні думки, які змушують алкоголіка знову та знову випивати. На наступному етапі ці негативні думки поступово замінюють на позитивні установки.
Діалектична поведінкова терапія (DBT)
Цей вид терапії також має на увазі тривалі розмови з пацієнтом. Головною її метою є навчити алкоголіка керувати своїми емоціями та поведінкою, упокорюватися з минулим і відпускати його, щоб спокійно жити далі без залежності.
У процесі терапії алкозалежному допомагають навчитися терпінню, спокійному прийняттю життєвих труднощів, контролю над власними емоціями і наново вчать його спілкуватися з оточуючими.
Мотиваційна співбесіда
У процесі лікування з пацієнтом проводять від 1 до 4 зустрічей. Під час сеансу алкоголіку допомагають сформулювати конкретні цілі та не розгубити мотивацію до їх досягнення. Мотиваційні розмови зазвичай поєднують коїться з іншими методами. Під час сеансу психолог використовує висловлення співчуття, допомагає пацієнту розвинути самоефективність. Паралельно із цим використовується техніка опору.
12-ступінчаста програма
Програма 12 кроків – це метод лікування алкоголізму та інших залежностей, що базується на колективній терапії. Під час лікування за цією програмою пацієнти відкрито обговорюють один з одним свою залежність, діляться успіхами та невдачами у боротьбі з нею.
У бажанні програми пацієнти почуваються членами спільноти рівних людей. У групі вони отримують моральну підтримку від тих самих залежних і тих, хто вже зміг подолати алкоголізм. Також групова терапія дає відчуття перед колективом. Кожен її учасник відчуває відповідальність перед іншими членами групи, що надає йому сил не зірватися.
Якщо ви або ваша близька людина не може подолати алкогольну залежність поодинці, краще вибрати реабілітаційний центр для лікування алкогольної залежності, в якому проводять лікування за програмою 12 кроків.
Лікування алкоголізму в Центрі здорової молоді
Центр Здорової Молоді (ЦЗМ) пропонує найсучасніші методи лікування алкогольної залежності, до яких включаються:
- виведення із запою;
- повна детоксикація організму;
- медикаментозне лікування;
- психотерапія;
- фізіотерапія.
У ЦЗМ ви можете провести кодування від алкоголізму у Хмельницькому та подальшу індивідуальну чи групову реабілітацію.
У ході лікування методики підбираються індивідуально кожному за пацієнта. Після закінчення лікування пацієнт не тільки позбавляється залежності та повністю відновлює своє здоров'я, але також отримує навички та інструменти, які дозволяють йому повернутися до роботи чи навчання, відновити соціальні зв'язки з рідними та знайти нових друзів.