Хмельницький, Луцьк (098) 344-08-29 24/7

Алкогольний синдром плода: чому за вагітності не можна пити спиртне?

Алкогольний синдром плода: чому за вагітності не можна пити спиртне?

Фетальним алкогольним синдромом називають комплекс психофізичних відхилень у новонароджених, чиї матері вживали алкоголь до зачаття і під час вагітності.

 1. Причини
 2. Вплив спиртного на плід
 3. Ступені захворювання
 4. Ускладнення
 5. Чи лікується фетальний алкогольний синдром?
 6. Лікування алкогольної залежності

Діти народжуються з різними фізичними вадами, соматичними захворюваннями та неврологічними розладами незалежно від кількості спиртного, що вживається матерями. У цих жінок необов'язково алкоголізм — вони могли приймати етаноловмісну продукцію тільки в період, що передує вагітності.

Алкогольний синдром плода діагностується, якщо мати алкозалежна, а також якщо у дитини, що народилася, виявляються різні захворювання та/або вади розвитку.

Якщо ви вживаєте спиртне, але плануєте стати мамою, оптимальне рішення – кодування від алкоголізму у Хмельницькому до зачаття.

Причини

ФАС має єдину причину - прийом етаноловмісної продукції матір'ю до і під час вагітності. Другий варіант небезпечніший - етанол легко проникає до плода через плаценту, і його інтоксикація порівнянна з материнською (буває, що у дитини і вище). Критичні лікарі називають дозу від 30 до 60 мл на добу, але ряд фахівців стверджує, що кількість алкоголю не має значення — найменша доза здатна негативно вплинути на ембріон.

Також важливі 3 фактори:

 • стаж алкоголізації жінки;
 • частота вживання алкоголю;
 • харчування у період виношування дитини.

Щоб запобігти розвитку у дитини ФАС, найкращим рішенням для матері, яка «вживає», буде звернення до реабілітаційного центру для лікування алкогольної залежності.

Вплив спиртного на плід

Етанол порушує нормальний перебіг вагітності у будь-якому її періоді:

 • на 1 триместрі плід може загинути внутрішньоутробно, виникає ризик появи у нього різних вроджених дефектів;
 • на 2 порушується формування ЦНС, під загрозою формується кістково-м'язова система;
 • на 3 етанол сприяє функціональним порушенням ЦНС, «гальмує» розвиток майбутнього малюка.

Ступені захворювання

Враховуючи тяжкість поразок, розрізняють 3 ступені ФАС:

 1. Перша або легка діагностується приблизно у 44% новонароджених. Діти народжуються зі слабким черепно-лицьовим дисморфізмом (характерною деформацією особи) та легкими порушеннями психічного розвитку.
 2. Друга - це "обличчя дитини з ФАС" (мікроцефалія, птоз або косоокість, низькі лоб і перенісся, нерідко "вовча паща" або "заяча губа та ряд інших ознак), вади серця, УО.
 3. Третя, чи важка — серйозні розумові та психічні порушення, яскраво виражені фізичні дефекти, важкі (іноді несумісні із життям) соматичні захворювання багатьох органів прокуратури та систем організму.

При народженні діти з ФАС мають нестачу ваги (приблизно 2200 г) та довжину тіла від 44 до 46 см.

Ускладнення

Нерідко діти народжуються з функціональною незрілістю організму, причинами їхньої загибелі часто стають недоношеність або асфіксія. Зафіксовано випадки появи на світ новонароджених з абстиненцією, що виявлялася у вигляді блювоти та судом.

Чи лікується фетальний алкогольний синдром?

ФАС невиліковний, але новонароджені, які народилися живими, потребують постійного медичного спостереження. Багатьом їх показані операції у хворих органах. Надалі розвиток цих дітей контролюється профільними фахівцями, лікування призначається з наявних патологій.

Лікування алкогольної залежності

Центр Здорової Молоді у Хмельницькому запрошує майбутніх матерів, які мають проблеми з алкоголем, на лікування та реабілітацію. Тут надається повний спектр послуг, щоб повернути жінку до нормального способу життя та допомогти зачати та виносити здорового малюка. Детоксикація організму - перший крок на шляху позбавлення від алкозалежності.

Лікування алкоголізму у Хмельницькому призначається з урахуванням стадії залежності та завжди проводиться професійними спеціалістами із застосуванням сучасних методик та сертифікованих препаратів.

Програма 12 кроків та інші реабілітаційні методики допомагають тим, хто вилікувався, підняти зруйновану самооцінку, повірити у свої сили, повернутися до соціуму та повноцінно існувати в ньому. Після реабілітації жінка може планувати вагітність.