Хмельницький (098) 344-08-29 Цілодобово

Ознаки отруєння алкоголем

Ознаки отруєння алкоголем

Ознаки отруєння алкоголем розвиваються внаслідок вживання сурогатів, високих доз спиртного, випитих за невеликий проміжок часу, тривалого запою.

 1. Причини гострого алкогольного отруєння
 2. Алкогольне отруєння: ознаки
 3. Можливі ускладнення при отруєнні
 4. Заходи, які потрібно вжити
 5. Лікування алкогольної інтоксикації

Алкогольна інтоксикація особливо небезпечна для людей із хронічними захворюваннями в анамнезі, а також для жінок, дітей та підлітків. При отруєнні спиртним порушується робота всього організму загалом, що може призвести до розвитку серйозних наслідків, аж до коми та інших станів, що загрожують життю. У цьому випадку своєчасна медична допомога дозволить уникнути розвитку тяжких ускладнень та смертельного результату. Першим невідкладним заходом при отруєнні алкоголем є детоксикація організму шляхом внутрішньовенного введення препаратів. Також проводиться симптоматичне лікування. Детоксикація знижує токсичну дію етанолу на печінку, нирки та головний мозок. Щоб усунути інтоксикацію та її наслідки, необхідно здійснити грамотне та кваліфіковане лікування.

Причини гострого алкогольного отруєння

Будь-які алкогольні напої містять етанол, який накопичуючись у крові, провокує розвиток гострого отруєння. Під час вживання значних доз алкоголю концентрація етилового спирту може досягати критичних показників, що призводить до інтоксикації. Крім цього, отруєння розвивається на тлі вживання сурогатів, що містять небезпечні речовини. Важливо знати, що та сама концентрація етилового спирту у крові впливає стан людей по-різному. Набагато швидше симптоми гострої інтоксикації виявляються у людей, які страждають на хронічні та тяжкі захворювання, з вираженим ступенем виснаження організму і після оперативного втручання. Причиною отруєння може стати вживання спиртного на голодний шлунок. Лікування алкоголізму в Хмельницькому спрямовано зняття симптомів гострої інтоксикації та її наслідків, проведення комплексної реабілітації.

Алкогольне отруєння: ознаки

Початкова стадія гострої інтоксикації характеризується наступною симптоматикою:

 • непов'язане мовлення;
 • невпевнена хода;
 • біль у ділянці живота;
 • блювання;
 • виражена сонливість;
 • непритомний стан.

При подальшому вживанні алкоголю концентрація етилового спирту в крові підвищується, що призводить до диплопії та нечіткого зору.

Крім цього, симптоматика отруєння посилюється наступними проявами:

 • різке зниження артеріального тиску;
 • утруднене дихання;
 • галюцинації;
 • гіпотермія;
 • втрата орієнтації у часі та у просторі.

При інтоксикації у хронічній формі спостерігається зниження ваги та апетиту, тремор кінцівок, погіршення пам'яті. Також розвиваються патології з боку ССС, ШКТ, нирок та печінки.

Симптомами гострої інтоксикації останньої стадії є агресія та суїцидальний настрій, але при цьому проявами початкової стадії є стан ейфорії. Також спостерігається розлад сприйняття навколишнього світу та втрата контролю за своїми діями, думками.

Висока концентрація етилового спирту у крові може призвести до коми. У цьому розвивається неконтрольоване виділення сечі, порушення мозковий активності. На ступінь отруєння впливає як прийнята доза спиртного, а й вік хворого, стать, вага, загальне самопочуття.

Можливі ускладнення при отруєнні

Отруєння етиловим спиртом загрожує серйозними наслідками для організму, при цьому порушується робота головного мозку, дихальної системи та ССС. Спостерігається часте неглибоке дихання, прискорене серцебиття. Різке падіння АТ загрожує розвитком колапсу. Якщо у людини, яка страждає на гіпертонію, на тлі вираженої інтоксикації підвищується ймовірність розвитку інсульту та інфаркту.

Заходи, які потрібно вжити

Щоб швидко діагностувати отруєння етанолом, потрібно знати симптоматику. Це має значення для своєчасного звернення за екстреною допомогою. Від того, як швидко хворому буде надано медичне лікування, залежить не тільки здоров'я людини, але її життя.

За перших проявів алкогольного отруєння потрібно викликати бригаду швидкої допомоги. До приїзду лікарів потрібно спровокувати блювання для якнайшвидшого очищення організму від продуктів розпаду етилового спирту. Для цього дайте хворому випити склянку води або розчин марганцівки у слабкій концентрації та натисніть на корінь язика. З метою профілактики аспірації блювотними масами слід укласти хворого набік. У разі розвитку порушень з боку дихальної системи необхідно надати реанімаційні заходи (штучне дихання). Для зняття симптомів інтоксикації краще одразу звернутися до реабілітаційного центру для лікування алкогольної залежності .

Лікування алкогольної інтоксикації

Центр Здорової Молоді у Хмельницькому проводить лікування алкоголізму із застосуванням сучасних методів. Хворим проводиться не лише медикаментозна терапія для усунення симптомів отруєння, але комплексна реабілітація за програмою 12 кроків .

Якщо ваш близький страждає від алкогольної залежності, то краще одразу звернутися до Центру здорової молоді, фахівці якого не лише купують симптоми отруєння алкоголем, але й проведуть кодування від алкоголізму у Хмельницькому Досвідчені лікарі центру допоможуть у будь-якій ситуації, навіть у найскладніших. Телефонуйте, щоб захистити своїх рідних від тяжких наслідків алкогольної залежності та отруєння.