Хмельницький, Луцьк, Чернігів +38 (098) 344-08-29 24/7

Як слабоалкогольні напої впливають на здоров'я?

Як слабоалкогольні напої впливають на здоров'я?

Люди часто навіть не замислюються над тим, як слабоалкогольні напої впливають на здоров'я.

Вважається, що слабоалкогольні напої (пиво, коктейлі, шампанське, медові напої) є абсолютно безпечними та нешкідливими. Пити їх можна мало не щодня замість чаю чи соку, що стає особливо привабливим для молоді та навіть підлітків.

Вплив слабоалкогольних напоїв на організм

Центр здорової молоді у Хмельницькому попереджає, що нешкідливого алкоголю не буває. Навіть найшкідливіші на перший погляд напої з будь-яким вмістом спирту можуть призвести до серйозних порушень у роботі організму та звикання, в результаті чого доведеться звертатися до реабілітаційного центру для лікування алкогольної залежності. Пояснюється це тим, що етанол накопичується в організмі і починає негативно впливати на печінку, нирки, головний мозок, серцево-судинну та нервову системи. Внаслідок такого отруєння можуть виникнути хронічні захворювання та розвинутися алкоголізм.

Небезпечними можуть стати компоненти, що входять до складу слабоалкогольних напоїв:

  • Кофеїн, що негативно впливає на роботу серця. Тому такі напої стають потенційною загрозою для осіб старшого віку та підлітків, чий організм продовжує формуватися.
  • Цукор, що сприяє швидкому набору ваги, що призводить до ожиріння і збільшує навантаження на підшлункову залозу.
  • Підсилювачі смаку, барвники та консерванти, які отруюють весь організм і осідають «мертвим вантажем» у травній системі, викликають онкологічні захворювання та хворобу Паркінсона.

А через деякий час (зазвичай цей період знаходиться в діапазоні від 3 до 5 років) розвивається звикання і виникає стійка, алкогольна залежність, потрібне професійне та комплексне лікування алкоголізму у Хмельницькому та інших містах.

Наслідки вживання слабоалкогольних напоїв

Надмірне захоплення слабоалкогольними напоями викликає поразки:

  • шлунково-кишкового тракту (особливо страждають нирки, печінка, підшлункова залоза) аж до цирозу, стеатозу, панкреатиту, появи діабету другого типу, жирового переродження;
  • головного мозку, викликаючи проблеми з пам'яттю, здатністю до мислення, координацією (у деяких випадках можуть виникати галюцинації);
  • репродуктивних функцій (а при вживанні пива та легких коктейлів під час вагітності підвищується ризик появи на світ дитини-інваліда).

Страшним діагнозом може стати та алкоголізм, внаслідок чого людина переходить на більш важкі напої і незабаром втрачає людський образ, перетворюючись на неприємну, а іноді й соціально небезпечну істоту.

Лікування алкоголізму

Звичка до слабкого алкоголю може зіграти злий жарт із любителями випивки.

Внаслідок вживання «м'яких» напоїв може розвинутись інтоксикація організму, що призводить до погіршення роботи всіх внутрішніх органів (аж до їх відмови), що викликає агресію або депресію. А в деяких випадках любов до слабкого алкоголю переростає в потребу перейти на більш високий рівень і почати вживати вже міцні напої, що містять спирт, ще більш негативно впливають на стан здоров'я. У цьому випадку допоможуть лише спеціалісти; сама людина стає нездатною реально оцінювати свій стан.

Лікарі спеціалізованих клінік сьогодні мають значний арсенал коштів, спрямованих на порятунок алкозалежного від згубної звички.

До найпопулярніших заходів, що застосовуються до таких хворих, відносяться:

  • детоксикація організму, що дозволяє швидко позбавити людини від накопичених речовин, що руйнують органи та кров пацієнта;
  • медикаментозна терапія, покликана підтримати та відновити функціонування серцевого м'яза, органів травлення та дихання;
  • психологічна підтримка.

Немаловажну роль у процесі лікування відіграє добровільне кодування від алкоголізму у Хмельницькому та інших містах, внаслідок чого людина приймає усвідомлене рішення кинути пити, а також < b>програма 12 кроків, що дозволяє повністю позбутися шкідливої звички та пройти повторну соціалізацію.

У боротьбі за тверезий спосіб життя пацієнтові клініки допомагають такі ж хворі, які перебувають на різних стадіях зцілення, досвідчені психологи, які проводять курс лікування не лише з алкозалежними, але й їхніми родичами. Спільними зусиллями можна подолати шкідливу звичку, але чим швидше людина усвідомлює проблему, тим легше їй буде повернутися до нормального життя.