Хмельницький, Луцьк, Чернігів +38 (098) 344-08-29 24/7

Як алкоголь в якості снодійного призводить до залежності?

Як алкоголь в якості снодійного призводить до залежності?

Деякі люди вважають за краще перед сном прийняти чарочку-другу замість снодійного.

  1. Алкоголь як снодійне
  2. Чи може чарка вина призвести до алкоголізму
  3. Що робити, якщо людина не може добровільно відмовитись від алкоголю?

На перший погляд, особливої ​​небезпеки в цьому немає, адже після вживання невеликої кількості спиртного нерви заспокоюються, і людина спокійно засинає. Але такий варіант дуже часто призводить до розвитку небезпечного захворювання, що називається « алкоголізм » і вимагає складного та тривалого лікування.

Алкоголь як снодійне

Невелика кількість напоїв, що містять спирт, перед сном відмінно знімає нервову напругу і дарує стан легкої ейфорії, під яку так приємно засипати.

Етанол, що входить до складу будь-якого алкоголю, вступає в реакцію з гальмівними нейромедіаторами нервової системи і «розганяє» їх настільки, що вони починають блокувати центри збудження. Мозок людини заспокоюється і поступово перестає активно реагувати на внутрішні та зовнішні подразники. Людину починає поступово хилити в сон, при цьому процес засинання відбувається набагато простіше та швидше.

Але сам сон стає неспокійним і тривожним, людина бачить дивні та заплутані сни, а вранці прокидається у поганому настрої та з головним болем. Поверхневий сон не дає повністю розслабитися і відновити сили, через що людина весь день почувається розбитою, а ввечері знову приймає спиртовмісні напої, щоб позбутися стану втоми.

Не рідкісні стають і випадки нічного пробудження, коли людина не може повторно заснути і знову тягнеться за пляшкою заспокійливого.

Чи може чарка вина призвести до алкоголізму

Поступово організм звикає до вливань і починає вимагати дедалі більших доз.

Розвивається перша стадія алкогольної залежності. Вона ще піддається самостійному лікуванню, хоча звернення до реабілітаційного центру у Хмельницькому , де лікарі дадуть необхідні рекомендації, стає все більш бажаним заходом.

Якщо експеримент із власним здоров'ям буде продовжено, то незабаром чарка зміниться келихом, а потім легкі й начебто нешкідливі напої заміняться горілкою.

Поступово людина потрапляє в замкнене коло: вона не може заснути без дози алкоголю, що все збільшується, а сон стає все більш неспокійним. Ремісія змінюється справжнім запоєм, самостійно впоратися з яким людина вже не в змозі. У цьому випадку важливо якнайшвидше оцінити масштаби проблеми та звернутися до Центру Здорової молоді у Хмельницькому чи інших містах.

Що робити, якщо людина не може добровільно відмовитись від алкоголю?

Якщо вживання алкогольних напоїв перед сном стало нормою, то людина може не усвідомлювати небезпеку своєї поведінки. Більше того, відмова від вживання спиртовмісних напоїв призводить до появи емоційних розладів різного ступеня складності, нервових хвороб, депресії, розвитку безсоння. І тут надати дієву допомогу зможе лише лікар-нарколог. Біда полягає в тому, що на цій стадії розвитку алкогольної залежності майбутній пацієнт наркологічної клініки вже не усвідомлює небезпеки своєї поведінки, не дає звіту про можливі наслідки, не готовий звертатися за кваліфікованою допомогою. У принципі, за нього це можуть зробити близькі люди, адже допомога та підтримка залежного багато в чому визначається їхніми вчинками.

Лікування алкоголізму у Хмельницькому проводиться у комплексі, куди включено повноцінну терапію, спрямовану на очищення організму, у тому числі з використанням крапельниць та спеціальних заходів виведення із запою. Більшість програм передбачає кодування від алкоголізму у Хмельницькому та інших містах.

Професійні лікарі використовують:

  • вітамінні комплекси та спеціалізовані препарати, що забезпечують звільнення від токсичних речовин (детоксикація організму);
  • фізіотерапію та спортивні заняття;
  • прогулянки на свіжому повітрі;
  • заняття з психологами та іншими пацієнтами.

Неоціненну допомогу надасть програма 12 кроків.

Грамотні наркологи уважно вивчають анамнез кожного пацієнта, враховують вік, стан здоров'я, психоемоційний стан.

Лікарі нагадують, що навіть невелика кількість спиртного перед сном може спричинити сильну алкогольну залежність.