Хмельницький, Луцьк, Чернігів +38 (098) 344-08-29 24/7

Чи існує генетична схильність до алкоголізму?

Чи існує генетична схильність до алкоголізму?

Часто при вивченні історії хвороби алкоголіків з'ясовується, що й батьки чи інші близькі родичі також страждали від надмірної тяги до спиртного.

  1. Генетична схильність до алкоголізму
  2. Чи можна подолати генетичну схильність до алкоголю?
  3. Реабілітаційний центр для алкоголіків у Хмельницькому

Справді, у деяких випадках хворобливий потяг до алкоголю може передаватися у спадок. Цей факт обов'язково враховують під час лікування залежності.

Генетична схильність до алкоголізму

Як показують масштабні дослідження, у дітей алкоголіків з ймовірністю 50% і більше буде присутня генетична схильність до алкоголізму. Це не означає, що вони абсолютно точно стануть алкоголіками, але говорить про те, набагато швидше зазнають важкої залежності, якщо почнуть регулярно випивати.

За статикою, лише 25% дітей алкоголіків самі стають алкоголіками. При цьому у 95% алкоголіків у сім'ї є близький родич (дядько, двоюрідна сестра, дід), який також був залежним від спиртного.

Велике значення має у яких виховує дитина. Але при цьому повністю нівелювати вплив генетичного фактора практично неможливо. Так, діти батьків-алкоголіків, які виховувалися в прийомних сім'ях, де алкоголіків немає, все одно були більш схильні до алкоголізму в порівнянні з дітьми здорових батьків.

Тому дуже важливо донести до молодого алкоголіка ту думку, що своєю пристрастю він шкодить не лише собі, а й своїм майбутнім дітям. Тому йому просто необхідно пройти лікування алкоголізму у Хмельницькому.

Чи можна подолати генетичну схильність до алкоголю?

Людям, у сім'ї яких вже є алкоголіки, варто всіляко уникати вживання міцних напоїв, особливо на постійній основі. Для них ризик отримати тяжку залежність набагато вищий, ніж для дітей здорових батьків.

Так само важливу роль формуванні схильності грає і психологічна обстановка у ній. Діти, які ростуть поряд з алкоголіками частіше схильні до нападів тривожності, можуть впадати в депресію. Вони бачать, що для того, щоб пережити стрес, батьки п'ють, і вже в підлітковому віці починають вживати алкоголь, щоб не переживати і не сумувати.

Діти алкоголіків часто перебувають у постійній внутрішній напрузі, звідси їх проблеми у спілкуванні з однолітками та вчителями, а також самим навчанням. Через схильність до ризику та постійної нестачі уваги вони можуть робити неадекватні і навіть небезпечні вчинки.

Педагоги та здорові родичі дітей алкоголіків повинні постійно їх психологічно підтримувати. Дуже важливо донести до такої дитини думку, що почавши регулярно випивати (навіть слабоалкогольні напої) у віці до 18 років, вона з ймовірністю до 50% стане алкоголіком у дорослому віці.

Оскільки дітям з «поганою спадковістю» часто не вистачає навичок самоконтролю, дуже корисними для них є заняття з психологом. Отримати психологічну допомогу вони можуть звернувшись до Центру Здорової Молоді у Хмельницькому .

Реабілітаційний центр для алкоголіків у Хмельницькому

Реабілітаційний центр у Хмельницькому працює за програмою «12 кроків». Лікування залежності тут відбувається у кілька етапів. Перший – детоксикація організму, тобто. виведення з нього залишків наркотику та продуктів його розпаду (токсинів). Проводити очищення організму та подальше лікування вкрай бажано саме в стаціонарних умовах, де залежний точно не матиме доступу до алкоголю.

Якщо алкоголіку не вистачає сили волі, то йому можуть провести кодування від алкоголізму в Хмельницькому. Це дозволить утримуватись від розпивання спиртного в процесі лікування. Тип кодування підбирається суворо індивідуально, залежно стану здоров'я (фізичного і психічного), і навіть тяжкості залежності.

Головним інструментом у лікуванні алкоголізму у нашому центрі є психотерапія. Реабілітаційний курс обов'язково включає заняття з психологом в індивідуальному та груповому форматі. Спілкуючись з іншими пацієнтами центру під наглядом психолога, залежні люди діляться своїм досвідом, переживаннями та отримують підтримку від тих, хто їх по-справжньому розуміє – алкоголіків та тих, хто вже зміг подолати свою залежність. Також групові сесії допомагають відновити втрачені комунікативні навички, стосунки із близькими. Такий підхід не тільки дає мотивацію утримуватись від алкоголю в майбутньому, але також прискорює повернення пацієнтів центру до соціуму. Наші фахівці надають пацієнтам підтримку не лише під час реабілітації, а й після виписки з центру.

Отримати психологічну допомогу в нашому центрі можуть не тільки люди з уже сформованою залежністю, але також і ті, хто має до неї генетичну схильність і прагнуть запобігти недузі.