Багато хто любить проводити багато часу за комп'ютерними чи азартними іграми. Патологічна залежність від такого бажання отримала назву лудоманія.
- Причини виникнення ігрової залежності
- Як визначити, що людина стала залежною
- Як вчинити, якщо потрібна допомога
Не можна заперечувати, що більшість людей грали в комп'ютерні ігри або бавили час за грою в карти. Але це було заради розваги.
Щодо ігромана існує інша причина. Він не грає ролі виграв він чи програв. Для нього головним є сама гра та отримання емоцій.
Поступово, віддаючи більшу частину життя грі, людина стає залежною від процесу, і для неї стає головним пошук грошей і бажання зробити ставку. Ігроманія немає чітко позначеного віку. Вона небезпечна незалежно від того, скільки років людині. Якщо молоде покоління більше залежить від комп'ютерних ігор, то для дорослих лудоманія більше проявляється в ігрових автоматах та відвідування спеціалізованих сайтів.
Причини виникнення ігрової залежності
Для школярів захоплення комп'ютерними іграми пояснюється відсутністю повноцінного спілкування з однолітками. Включаючи гру, дитина опиняється в ілюзорному світі, де виступає в ролі супермена, тим самим компенсуючи відсутність друзів та розуміння як з боку однолітків, так і дорослих.
Щодо дорослих ігрова залежність виникає з інших причин. Крім емоційного підйому та викиду адреналіну в кров, у людини прокидається бажання отримати легкі гроші. Здебільшого бажання швидко «зірвати джекпот» ґрунтується на неприємностях у житті. Це може бути втрата роботи, проблеми у сім'ї чи інші фактори. Існує інша категорія людей, яким подобається грати на ігрових автоматах. Їх, на початку формування залежності, не грає ролі результат. Тим більше якщо гроші отримані без зусиль або незаконно. Але поступово людина «втягується в гру» і перестає розуміти, що в неї залишився єдиний інтерес у житті – це зробити ставку.
У деяких випадках, за перших ознак лудоманії, можна спробувати умовити людину порівняти суму програних та виграних грошей. Іноді самостійний підрахунок протверезить людину, і він розуміє, що краще відмовити від азартних ігор. Якщо людина не хоче відмовлятися від гри і не розуміє доказів, то рекомендуємо звернутися за допомогою до клініки з лікування ігроманії у Хмельницькому.
Як визначити, що людина стала залежною
Стороннім людям важко зрозуміти, що людина залежить від гри. Але близькі здатні зрозуміти, що людина змінилася навіть через невеликий проміжок часу. Людина під час розмови з близькими постійно говорить про гру, стає дратівливою, перестає стежити за собою. Додатковим фактором є постійна відсутність грошей, поява боргів. Якщо у людини з'явилися ці ознаки, рекомендуємо звернутися до Центру здорової молоді у Хмельницькому.
Щодо дітей ситуація дещо відрізняється. Якщо у дорослих лудоманія може розвиватися довго, то діти стають залежними від комп'ютерних ігор швидко. Дитина проводить за комп'ютером більшу частину вільного часу, забуває про інші захоплення чи спілкування. Підсвідомо переносить він риси героя гри. Жорстокість, агресія та насильство стають повсякденністю і при розмові зі сторонніми людьми не викликають відторгнення чи здивування. Якщо виникли проблеми з комп'ютерною залежністю у дитини, зателефонуйте до реабілітаційного центру у Хмельницькому, і наші співробітники підкажуть, як вчинити в тій чи іншій ситуації.
Як вчинити, якщо потрібна допомога
Якщо у близького чи родича виникли проблеми з ігроманією, рекомендуємо зателефонувати до нашого реабілітаційного центру. Наші співробітники, вислухавши проблему, підкажуть, як правильно вчинити та розкажуть, як проводиться кодування від ігроманії у Хмельницькому . Наші лікарі мають великий досвід роботи і допоможуть впоратися з проблемою, незалежно від тривалості захворювання та інших факторів. Для відмови від ігроманії лікарі використовують сучасні методики, що базуються на досвіді світових клінік. Пильну увагу приділяють програмі 12 кроків, яка довела ефективність при лікуванні ігрової залежності.