Деякі люди роками грають на гроші та не впадають у залежність. Принаймні вони самі так вважають, але при цьому не можуть відмовитися від гри повністю.
Вони списують власну неспроможність у житті на невдачу, саме таким чином формується лудоманія.
Незважаючи на популярну серед населення думку, ігроманія – це повноцінна залежність, тільки не фізична, а психологічна. І для її подолання потрібне професійне лікування ігроманії у Хмельницькому за допомогою кваліфікованих психологів.
Винуватець лудоманії
Ігроманія стає предметом суперечок навіть частіше, ніж інші залежності (алкоголізм, наркоманія та тютюнопаління). Противники лікування лудоманів стверджують, що ця проблема стоїть не так гостро, як про неї говорять психологи. На їхню думку, психологи мають намір перебільшувати небезпеку ігрової залежності, щоб заробити більше грошей на лікувальних сесіях. Насправді самі ігромани часто не розуміють, наскільки сильно залежні від азартних ігор, а приходять до усвідомлення тільки коли програють всі гроші, що є, або навіть майно. На цій стадії залежні відчувають майже фізичні муки, не маючи можливості зробити ставку, і вимагають кодування та повноцінного лікування.
На сильну психологічну залежність також вказує на поступове збільшення сум програшів. Часто ігромани, вже не маючи власних грошей, починають просити гроші у борг у родичів та друзів, мріючи відігратися. У важких випадках бажання грати стає настільки сильним, що ігроман уподібнюється наркоману у пошуках дози наркотику, він переступає власні моральні принципи і йде злочин (найчастіше крадіжка).
Лудоманія за своїм механізмом на нервову систему схожа з наркотиками. Виграючи, залежний одержує дозу «легкого ендорфіну», тобто. для отримання задоволення він не докладає жодних зусиль. Відчуття ейфорії настільки сильне, що заради того, щоб відчути його знову, гравець готовий робити ставки знову і знову, як наркоман готовий приймати заборонені речовини. Таким чином і формується залежність і тому ігроманія лікують методами, які також використовують при лікуванні наркоманії, наприклад, кодуванням.
Чим важча залежність, тим складніше її лікувати. Тому якщо не допустити розвитку ігроманії не вдалося, важливо звернутися до професійного психолога якомога раніше. Знайти таких професіоналів, які спеціалізуються саме на лікуванні залежностей, можна звернувшись до Центру Здорової Молоді у Хмельницькому.
Поради гравцю
Якщо ви або ваша близька періодично граєте на гроші, є кілька порад, які допоможуть вам не впасти в ігрову залежність:
- Завжди наперед плануйте свій бюджет. Визначайте точну суму, яку у разі невдачі можете дозволити собі програти. Ніколи не продовжуйте гру, якщо ліміт сьогодні вичерпаний. У такому разі азартна гра залишиться лише грою.
- Встановлюйте такі самі обмеження часу гри. Не залишайтеся за гральним столом або монітором довше запланованого.
- В результаті програшу постарайтеся робити перерву у грі. Так ви знизите ймовірність зриву на нервовому ґрунті.
Найголовніше правило під час азартної гри – самоконтроль. Не дозволяйте собі занадто захоплюватися, щоб не стати лудоманом.
Якщо все зайшло далеко – зверніться за допомогою!
Якщо ви помітили у себе або близьку людину нездорову, неконтрольовану потяг до азартних або комп'ютерних ігор, найкраще звернутися до реабілітаційного центру у Хмельницькому. Центр Здорової Молоді пропонує послуги кодування від ігроманії у Хмельницькому, а також подальшої психологічної та соціальної реабілітації.
Найчастіше азартні ігри допомагають ігроманам закривати ті психологічні потреби, які вони не можуть закрити у звичайному житті. Також ігри дозволяють зняти з себе відповідальність за невдачі у житті. Розібратися, що саме призвело їх до залежності та знайти мотивацію відмовитися від азартних ігор допомагають кваліфіковані психологи та психотерапевти Центру Здорової Молоді .