Хмельницький, Луцьк, Чернігів +38 (098) 344-08-29 24/7

Лудоманія: симптоми, стадії, лікування

Лудоманія: симптоми, стадії, лікування

Лудоманія - вид психічної залежності від різноманітних ігор.

  1. Симптоми ігроманії
  2. Стадії розвитку лудоманії
  3. Лікування лудоманії

З сучасним швидким розвитком інформаційних технологій у людей стало значно більше можливостей впасти в ігрову залежність. Ігроманія відрізняється від звичайної ігрової діяльності дітей та підлітків тим, що служить не для пізнання навколишнього світу та «прокачування» вміння будувати соціальні зв'язки. Навпаки, для лудоманів гра – форма ескапізму, втечі від реальності.

Лудоманія виглядає як постійний і непереборний потяг до ряду певних ігор (у людей старшого покоління частіше зустрічається захоплення азартними іграми навіть у вигляді комп'ютерних казино та гральних автоматів, у молодих відеоігор різних видів). Поступово, з розвитком залежності, життя «поза грою» практично втрачає сенс для людини. Лікування ігроманії у Хмельницькому допоможе знову повернутися до реального життя.

Мотивація у різних людей буває різною. Діти та підлітки захоплюються різноманітними квестами та стрілялками, бо для них це життя у приємному світі фантазії. Якщо дитина не знаходить розуміння в сім'ї або стає ізгоєм у школі, ігровий світ, де він періодично «качає» навички та виходить переможцем, підтримує його самооцінку, дозволяє відчувати себе хоч у чомусь сильним, впевненим та «крутим». Центр Здорової Молоді у Хмельницькому чекає на таких дітей та тінейджерів на лікування від ігроманії та реабілітацію.

Дорослі, що живуть у фантастичних ігрових світах, нерідко відрізняються інфантильністю, страхом перед реальним життям, нереалізованістю (і геймінг лише посилює ці проблеми). Нерідко дорослі ігромани живуть за рахунок батьків. Їхні шлюби досить швидко розпадаються.

Окремий різновид лудоманів - любителі грати на гроші. Це найнебезпечніший вид ігроманії — не маючи ні волі, ні бажання вчасно зупинитися, ігроман розлучається із значними грошовими сумами (далеко не завжди власними), влазить у вічні борги (і людям, і банкам), здатний програти єдине житло.

Симптоми ігроманії

Настав час записуватись на кодування від лудоманії у Хмельницькому, якщо на тлі ігрової залежності у людини:

  • настає байдужість до всього, що не стосується ігор і не пов'язано з ними;
  • починається зневага домашніми, навчальними, робочими обов'язками (школяр сідає грати і начисто забуває про уроки, доросла людина сидить за комп'ютером усю ніч, тому що йому потрібно «йти в рейд» або «брати участь у зборі гільдії», а вранці не може прокинутися і піти на роботу);
  • спроби відволікти від гри викликають агресивну реакцію;
  • якщо гра потребує грошових вливань, лудоман демонструє абсолютно безвідповідальне ставлення до фінансів — витрачає останнє, позичає без можливості віддати, продає цінні речі або краде.

У людей на останній стадії лудоманії неохайний вигляд і занедбане місце проживання, через нерегулярне і шкідливе харчування і депривацію сну у них розвиваються соматичні захворювання, залежність від гри веде до неврологічним розладам.

Стадії розвитку лудоманії

Як і будь-яка залежність, ігроманія формується поетапно.

1 стадія

Це почала залучення до ігрового процесу. Як дитину, і дорослого зазвичай залучають інші зацікавлені особи — члени сім'ї, друзі. На цій стадії гра приносить море задоволення (особливо якщо людина як гравець успішна), але ще не замінює інші захоплення і не перетворюється на сенс життя.

2 стадія

Характеризується збільшенням тривалості ігрового процесу. Людина або прямує на нові рівні, або після невдач їй потрібно відігратися. На цьому етапі значущість віртуальної реальності в житті гравця зростає, він все більше занурюється в неї і може нехтувати звичайним життям.

3 стадія

Поза грою лудоман припиняє повноцінно існувати. У реальному світі він перетворюється на невдаху: запускає навчання, конфліктує з сім'єю та роботодавцем, втрачає всі колишні інтереси та хобі. Життя в реальному світі стає складнішим, ніж у віртуалі — і він залишається у грі.

До реабілітаційного центру у Хмельницькому можна звернутися на будь-якій стадії ігроманії. Але простіше впоратися з нею на початку її формування.

Лікування лудоманії

Перший крок до подолання ігроманії - це визнати її наявність. Людині, яка бажає позбутися залежності, допоможе ефективна програма 12 кроків. Але ігроманові, що вилікувався, обов'язково потрібна реабілітація — адже він буквально розучився жити в реальному світі. Реабілітаційні заходи допоможуть усунути внутрішні конфлікти та навчитися наново взаємодіяти з живими, а не віртуальними людьми.