Перші ігри з'явилися ще за давніх часів.
У міру розвитку технологій вони ставали все складнішими та цікавішими, а досягнення у сфері віртуальної реальності зробили ігри ще більш захоплюючими та реалістичними. Більше того, з'явилася можливість грати на компактних планшетах та смартфонах. Це дозволило цікаво провести час у будь-якому місці, але призвело до появи нової залежності: ігроманії.
На запитання: « Чому люди стають залежними від ігор ?» Існує кілька варіантів відповіді. Хтось сподіватися розбагатіти, хтось переноситься у світ втілених фантазій, хтось намагається скрасити сірі будні або уникнути нудної реальності.
Що таке ігроманія
Більшість людей спокійно ставляться до ігор, що дарує можливість зняти емоційну напругу, отримати заряд позитивних емоцій, відволіктися від повсякденності. Але є категорія людей, які повністю поринають у вигадану реальність і не здатні самостійно зупинитися. Зазвичай такими затятими гравцями стають азартні люди, яким неодмінно треба бути найкращими.
Геймери готові вкладати чималі гроші, щоб їхні персонажі були максимально оснащені. Поступово ігроманія стає способом життя, людина повністю занурюється в придуманий світ, забуває про їжу і сон, роботу, оточуючих людей. Усі його думки спрямовані лише на бажання перемогти.
В онлайн-казино та віртуальних автоматах люди готові залишити всі наявні гроші, щоб отримати джек-пот. І іноді це їм вдається, що ще більше посилює ігрову залежність. Аналогічно діють і повідомлення про великі перемоги інших гравців. У цю категорію Найчастіше потрапляють люди, які хочуть отримати гроші, не докладаючи особливих зусиль на їхнє чесне заробляння. Заради примарного виграшу людина починає продавати чи здавати цінні речі, позичає гроші у друзів, бере непомірні кредити, закладає квартиру.
Третя категорія людей потрапляє у залежність від ігор через власну нерішучість та нездатність приймати проблеми. В ілюзорному вигляді для них жити набагато простіше, адже тут усі рішення ухвалені ще на стадії розробки програмного забезпечення та не вимагають кардинальної зміни способу життя.
У кожному з цих випадків формується сильна залежність, від якої людина вже не може відмовитися власними силами. В цьому випадку допоможе лише професійне лікування від ігроманії у Хмельницькому.
І до речі, залежність від ігор схильні не лише підлітки, а й дорослі люди.
Причини виникнення ігроманії
Поява та розвиток ігроманії залежить від багатьох причин.
Основними з них стали:
- розчарування у житті;
- пошук себе та незадоволеність наявним соціальним становищем;
- конфлікти у школі, на роботі, усередині сім'ї;
- повсякденний стрес;
- депресія;
- втрата близької людини;
- бажання не відставати від однолітків (чи перевершити їх).
Центр здорової молоді у Хмельницькому нагадує, що професійна допомога залежним необхідна у будь-якому разі, незалежно від причини виникнення захворювання.
Методи лікування
Як і всі інші види залежності, ігроманія вимагає комплексного підходу.
Реабілітаційний центр у Хмельницькому пропонує кілька перевірених програм для лікування небезпечного захворювання.
Насамперед лікарі клініки оцінюють стан здоров'я пацієнта, його психічні та фізичні особливості.
Далі слідує відновлювальний період, протягом якого пацієнт набирається сил. Зазвичай у цей час призначають вітамінні та підтримуючі комплекси, фізичні вправи, бесіди з психологом, спілкування з іншими пацієнтами. Немаловажне значення має програма 12 кроків , що дозволяє домогтися самостійної відмови від згубної звички та закріпити нову модель поведінки. Свою роль відіграє і кодування від ігроманії у Хмельницькому чи інших містах, підтримка рідних та друзів залежної людини. До речі, для родичів хворого організовано спеціальні курси для позбавлення від співзалежності.
Ігроманія є такою ж небезпечною хворобою, як алкоголізм та наркоманія. Впоратися з нею самотужки неможливо. Навіть якщо гравець відмовиться від захоплюючого проведення часу, його можуть підстерігати депресія, думки про самогубство, втрата бажання жити. Впоратися з такими стресовими станами здатний лише професійний психолог. А найкращим місцем для лікування буде спеціалізована клініка, де пацієнт перебуватиме під цілодобовим наглядом. Тут же хворим забезпечать необхідний рівень спілкування, допоможуть відновити фізичні сили та піднімуть моральний дух.