Хмельницький, Луцьк (098) 344-08-29 24/7

Підліткова наркоманія – причини, ознаки та наслідки

Підліткова наркоманія – причини, ознаки та наслідки

Підлітки, ще не порозумнівши для прийняття відповідальних рішень, найчастіше почуваються дорослими і можуть робити необдумані вчинки.

  1. Причини розвитку наркозалежності у підлітків
  2. Стадії розвитку наркотичної залежності
  3. Основні ознаки наркоманії у підлітків
  4. Як боротися з наркозалежністю у підлітків

Правильність прийнятого рішення не підлягає оскарженню. Однак учорашня дитина не має власного досвіду, на який можна спиратися.

Сьогодні підліткова наркоманія – це найгостріша проблема. Адже перебудова організму в цей період супроводжується викидами гормонів, змінами характеру, труднощами соціалізації.

Зіткнувшись із наркозалежністю у підлітка, потрібно якнайшвидше звернутися до Центру Здорової Молоді у Хмельницькому за кваліфікованою допомогою. Адже сучасні наркотики, що містять велику кількість синтетичних добавок, можуть викликати залежність навіть після одного вживання.

Спосіб лікування наркотичної залежності підбирається індивідуально кожному за хворого. Звернувшись до реабілітаційного центру у Хмельницькому , підлітки та їхні батьки отримають кваліфіковану допомогу та підтримку, які необхідні для досягнення одужання.

Причини розвитку наркозалежності у підлітків

Причини, якими підліток може зважитися на вживання заборонених речовин, різні. Батькам важливо знати, що при цьому не має значення соціальне становище, взаємини у сім'ї, рівень довіри до батьків чи матеріальне становище.

У медицині виділяють 2 основних фактори, які впливають на формування наркозалежності: соціальні та психологічні. Також до окремої категорії належать фізіологічні фактори, які провокують медикаментозну залежність.

До соціальних причин належать: нестача уваги та довіри в сім'ї до підлітка з боку мами та тата. Діти, які ростуть у несприятливому соціальному середовищі, частіше за інших починають вживати алкогольні напої, легкі наркотичні речовини. Такі захоплення згодом переростають у нарко- та алкозалежність.

До психологічних факторів відносяться: емоційні переживання при поводженні з однолітками, включаючи спроби самореалізації та завоювання певного статусу. Підліток бажає довести свою значущість, позбутися комплексів і не хоче бути чужинцем у компанії.

Комплексне лікування наркоманії у Хмельницькому у реабілітаційному центрі відбувається за індивідуально розробленою схемою. Важливим етапом є усунення факторів, що спонукали до вживання, психотерапевтична робота із залежними.

Стадії розвитку наркотичної залежності

Наркоманія – це прогресуюче тяжке захворювання, у якому підліток прагне знову випробувати ейфорію. Згубна пристрасть формується поступово, і протягом усього періоду розвитку наркозалежності у людини змінюється психіка та особистісні характеристики.

Перша стадія характеризується нетривалим вживанням наркотиків, інтерес яких підігрівають друзі. Проявом другої стадії є ейфорія, що з швидким досягненням задоволення.

На третій формується стійка наркозалежність на психологічному рівні, що має несприятливі наслідки. Для 4 стадії характерна фізична залежність із проявами абстинентного синдрому, впоратися з якими допоможе детоксикація організму .

Програма 12 кроків , яку застосовують у реабілітаційному центрі, допомагає досягти одужання на будь-якій стадії наркозалежності. Індивідуальний підхід у лікуванні для кожного хворого показує високі результати та дає можливість досягти стійкої ремісії.

Основні ознаки наркоманії у підлітків

Найчастіше батьки відносять зміни, які відбуваються у підлітків, до перехідного періоду та гормональної перебудови. Довіра та взаєморозуміння у сім'ї дозволяють виявити перші симптоми вживання заборонених речовин.

Чим раніше підліток пройде комплексне лікування, кодування від наркоманії у Хмельницькому та реабілітаційний курс, тим менше небажаних наслідків виявляться у майбутньому.

Проявами наркозалежності є: різкі коливання настрою, порушення сну та апетиту, агресивна поведінка, дратівливість чи замкнутість, зміна кола спілкування, апатичність, що змінюється бурхливими нецільовими емоціями. До вторинних ознак належать фізіологічні зміни: гіперемія склер очей, розширені зіниці, підвищений апетит або відмова від їжі, спрага, сліди від уколів.

Як боротися з наркозалежністю у підлітків

Наркотична залежність формується досить швидко і має багато негативних наслідків.

Незміцнілий організм і нестабільна психіка гостро реагують на дію, яку надають наркотичні речовини.

Досягти повного одужання самостійно досить важко, тому лікування підліткової наркоманії краще довірити кваліфікованим фахівцям, які допоможуть:

  • повністю відмовитися від вживання наркотиків;
  • стабілізувати психіку;
  • легше адаптуватися у соціумі.

Батькам не варто думати, що проблема вирішиться сама собою. Краще за перших ознак залежності відразу звернутися за допомогою. У реабілітаційному центрі у Хмельницькому підберуть та розроблять індивідуальну програму лікування та реабілітації, яка допоможе підлітку повернутися до тверезого життя.