Абсолютно будь-яка наркотична речовина завдає шкоди організму, спричиняє тяжку залежність від наркотичних речовин та особистісні розлади.
- Найнебезпечніші наркотики: опис та дія на організм
- Як зрозуміти, що близький вживає психостимулятори
При цьому синтетичні наркотики, що знову з'являються, не витісняють з чорного ринку вже відомі психотропи і галюциногени, а лише розширюють список вибору для наркоманів.
Залежна людина може становити небезпеку не тільки для себе самої, а й оточуючих. Адже на тлі особистісної деградації він може чинити будь-які злочини, аби видобути чергову дозу наркотику. Впоратися з наркоманією самостійно вкрай складно, тому найкраще для лікування звернутися до реабілітаційного центру у Хмельницькому.
Найнебезпечніші наркотики: опис та дія на організм
Ще 10 років тому у спробах виявити найнебезпечніший наркотик вчені порівнювали між собою героїн, метамфетамін та кокаїн. Сьогодні ж із ними конкурують спайси та солі. Оскільки всі перелічені речовини дуже швидко формують залежність, щоб розпочати лікування, спочатку проводиться детоксикація організму (виведення з нього продуктів розпаду та залишків самого наркотику), а після кодування. Це дозволяє пацієнтам реабілітаційних центрів хоча б на якийсь час відмовитися від прийому наркотиків і пройти медикаментозну та психотерапію для повного лікування від залежності. Щоб провести кодування від наркоманії у Хмельницькому, ви можете звернутися до Центру здорової молоді.
Кожен із наркотиків діє на нервову систему та організм загалом по-своєму.
Наведемо коротку характеристику кожного з них:
- Кокаїн. Спочатку застосовувався у медичних цілях. Незабаром після його прийому наркоман відчуває приплив сил, у нього зникає біль, підвищується працездатність, але вже незабаром без цієї речовини працювати, вчитися і навіть займатися домашніми справами наркома зникають бажання і сили. Антидоту до кокаїну немає. При передозуванні лікарі можуть лише зняти симптоми і сподіватися, що організм впорається з отруєнням.
- Героїн. До його складу входять як природні, і синтетичні компоненти. Спочатку також використовувався у медицині. Швидко викликає сильну фізичну та психологічну залежність та вкрай болючий синдром відміни. Під час «ломки» героїнові наркомани відчувають сильні м'язові спазми та болі.
- Метамфетамін. Ще одне ліки, що полюбилося наркоманам. Викликає сильну особистісну деградацію та психічні розлади. Передозування часто закінчуються летально.
- Солі. Це цілком існтетичні психостимулятори, які викликають сильні галюцинації. Широко поширені середовища підлітків. Можуть викликати звикання після 1 прийому. Вкрай токсичні, провокують ураження нервової системи та психічні хвороби.
- Спайси. Курильні суміші з наркотичними добавками. Так само, як і солі, вкрай повільно виводяться з організму, що швидко призводить до передозування і завдає серйозної шкоди організму, аж до смерті.
Як зрозуміти, що близький вживає психостимулятори
Наркоманія – не шкідлива звичка, а серйозна хвороба. Чим раніше приступити до її лікування, тим меншим є ризик виникнення непоправних наслідків для здоров'я.
Існує ряд ознак, за якими можна запідозрити, що ваша близька людина вживає наркотичні речовини:
- різка зміна звичок та поведінки;
- часта зміна настрою без вагомої причини (від ейфорії до повної апатії чи агресії);
- зміна ритму життя, кола спілкування;
- постійна слабкість, скарги на погане самопочуття;
- різка зміна ваги, харчових звичок;
- порушення сну.
Якщо вам чи вашій близькій людині необхідне лікування наркоманії у Хмельницькому чи лікування наркоманії у Луцьку, сміливо звертайтесь до Центру Здорової Молоді . У нас працює велика команда фахівців, які використовують у своїй роботі найсучасніші та найдієвіші методи лікування.
Програма 12 кроків включає не тільки повне очищення організму від наркотиків і кодування за індивідуальною програмою, але також повний курс реабілітації. Професійні психологи та психотерапевти проводять індивідуальні, сімейні та групові заняття, в ході яких пацієнти шукають причину, яка привела їх до залежності та вчаться знову жити без стимуляторів.
Програма лікування також включає заняття з соціальної реабілітації. Колишні наркомани заново навчаються спілкуватися з родичами, колегами та сторонніми людьми. Це дозволяє їм невдовзі після виписки з Центру повернутися до роботи та повноцінного життя.