Хмельницький, Луцьк, Чернігів +38 (098) 344-08-29 24/7

Чи варто жити з наркоманом?

Чи варто жити з наркоманом?

Усвідомлення та прийняття того, що близька людина звикла до наркотичних речовин і їй необхідно пройти лікування, може сильно вдарити по психологічному стану будь-якої людини.

  1. Ознаки наркозалежності
  2. Як переконати людину записатися на прийом до нарколога
  3. Як відбувається лікування без згоди наркозалежного
  4. Як вчинити, якщо наркозалежний не хоче лікуватися

Якщо у Вас трапилася подібна ситуація і родичеві необхідно пройти лікування наркоманії у Хмельницькому, то не варто будувати ілюзій, а краще відразу звернутися за кваліфікованою допомогою.

Якщо близький Вам по-справжньому дорогий, потрібно терміново знайти варіанти виходу з ситуації. Ви можете звернутися до «Центру здорової молоді» у Хмельницькому, де лікарі проведуть обстеження та лікування наркотичної залежності, щоб людина змогла розпочати тверезе життя. Психологи Центру розуміють всю складність ситуації, тому зможуть підібрати слова та мотивувати наркозалежного пройти повний курс, щоб досягти одужання.

Ознаки наркозалежності

Наркоманія – це прогресуюче захворювання, яке неминуче призведе до смерті, якщо залишити проблему поза увагою. Жоден лікар не може гарантувати, що наркотична залежність не торкнеться Ваших близьких або Вас самих. Безумовно, на початковій стадії людина може сама відмовитися від вживання наркотиків, але це поодинокі випадки. При подальшому розвитку захворювання життя з наркоманом стає нестерпним, тому не варто кидати хворого напризволяще.

Якщо у Вас є підозри, що близький почав вживати наркотики, зверніть увагу на характерні ознаки:

  • близький перестав спілкуватися зі старими друзями, втратив інтерес до минулих захоплень;
  • воліє самотність, усамітнення;
  • наявність боргів, великих витрат;
  • людина регулярно зникає з дому, перестає спілкуватися з рідними;
  • швидка зміна настрою, агресивний настрій;
  • на тілі видно сліди від уколів;
  • змінився колір шкіри;
  • розширені або звужені зіниці;
  • депресивний стан, незв'язне мовлення, порушення координації рухів;
  • відмова від їжі або надмірний апетит;
  • суїцидальний настрій.

Якщо Ви помітили одну або кілька ознак, то краще одразу запишіться на консультацію до нарколога. Якщо підозри підтвердилися, і Ваш родич вживає наркотичні речовини, необхідно негайно розпочати лікування та пройти кодування від наркоманії у Хмельницькому.

Як переконати людину записатися на прийом до нарколога

Потрібно розуміти, що одних підозр і даних про неадекватну поведінку недостатньо, щоб з упевненістю сказати, що людина страждає на наркозалежність. Постановкою точного діагнозу займається нарколог. Однак навіть після підтвердження наркотичної залежності багато хворих відмовляються проходити курс лікування, стверджуючи, що впораються з проблемою самостійно, тільки для цього потрібен час. Але, втрачений час лише посилює ситуацію, оскільки захворювання прогресує. Життя з наркозалежним перетворюється на постійний кошмар.

Але є кілька дієвих варіантів, які допоможуть переконати залежного звернутися до нарколога:

  • надання достовірної інформації про безпеку та анонімність лікування, досягнення одужання;
  • залучення до розмови людини, яка для залежної є авторитетом;
  • розповісти про наслідки, які є неминучими, якщо залежний продовжить далі вживати наркотики;
  • записати на смартфон або камеру, коли людина знаходиться «під кайфом», щоб при нормалізації її стану – продемонструвати її поведінку.

Щоб досягти бажаного результату, не можна звинувачувати залежного, обмежувати його свободу або давати нездійсненні обіцянки. Такий підхід лише посилить ситуацію, посилить неприйняття сторін та сімейних конфліктів.

Як відбувається лікування без згоди наркозалежної

Лікарі реабілітаційного центру розуміють, що розмови можуть не дати належного результату і залежний відмовиться від лікування. Це не означає, що варто опустити руки. Наркологи та психологи Центру мають великий досвід і готові докласти всіх зусиль, щоб мотивувати хворого на одужання. Застосовуючи психологічні прийоми, лікарі зможуть підібрати мотивацію для хворого та домогтися згоди на лікування.

Безперечно, можна відправити залежного на примусове лікування. Тільки в цьому випадку досягти одужання дуже складно. Адже людина сприймає цей факт як покарання, тому лікування не принесе належного ефекту.

Першим етапом лікування після госпіталізації є детоксикація організму. Другим це розробка програми реабілітації. Після виведення токсичних речовин з організму у пацієнта стабілізується самопочуття, і він усвідомлює, що без сторонньої допомоги йому не впоратися з наркозалежністю.

Як вчинити, якщо наркозалежний не хоче лікуватися

Не завжди вмовляння та бесіди приносять належний результат. Тоді перед близькими постає дилема: продовжувати розмови чи перейти до радикальних методів.

Якщо Ви опинилися у складній ситуації, то запишіться на прийом до нарколога до реабілітаційного центру у ХмельницькомуЯкщо залежний відмовляється від візиту до лікаря, Ви можете зробити це самостійно. Психологи Центру допоможуть підібрати вихід із ситуації та мотивацію на одужання. Програма «12 кроків», що застосовується в «Центрі здорової молоді» допоможе залежному досягти стійкої довічної ремісії.