Хмельницький (098) 344-08-29 Цілодобово

7 порад батькам наркомана: що не можна робити?

7 порад батькам наркомана: що не можна робити?

Багато батьків до кінця не вірять, що їхня дитина вживає заборонені речовини.

  1. Що робити батькам, щоб допомогти наркоману
  2. Що робити не можна
  3. Фінансова незалежність
  4. Що робити з боргами
  5. Межі спілкування
  6. Як забезпечити збереження речей
  7. Визнання наявності проблеми
  8. Відмова від заміни наркотиків
  9. Пошук шляхів для вирішення проблеми

Правда, від нарколога стає для них справжнім шоком. Наркоманія – серйозна проблема, з якою потрібно боротися за допомогою професіоналів. Щоб члени сім'ї обрали правильну стратегію спілкування з хворим, ми підготували цінні поради батькам наркомана.

Що робити батькам, щоб допомогти наркоману

Опіка батьків може мати різні форми як надмірне занурення в життя дитини, так і брак уваги. У кожному разі крайнощі впливають становлення характеру людини негативно. Тому наркоманія може з'явитися у будь-якій, навіть благополучній родині. В результаті дітям починає потрібне лікування. Дорослі розуміють, що дітям потрібне лікування, але вони не завжди своєчасно звертаються за допомогою. Якщо ситуація складна, зволікати не слід, потрібно одразу звертатися до реабілітаційного центру.

Що робити не можна

Ухвалення неправильних рішень може погіршити стосунки в сім'ї. Перед тим як відправити дитину на лікування наркоманії у Хмельницькому, батьки мають усвідомити, що перед ними важко хвора людина. Самостійно впоратися з недугою він не здатний.

Майже всі наркотики стимулюють розвиток як фізичної, і психологічної залежності. Через війну поведінка і психіка наркомана змінюються, як та її особистість, характер. Якщо не здійснити кодування від наркоманії у Хмельницькому, може настати повна деградація хворого.

Система цінностей наркоманів змінюється. Для них на перший план виходять наркотики та гроші, за які вони можуть придбати їх.

Фінансова незалежність

Спонсувати хворого грошима батькам не слід. Не варто купувати йому і продукти на кілька днів, велику кількість взуття, одягу — все, що можна продати. Забезпечувати наркомана можна лише найнеобхіднішим, наприклад, якщо в нього порвалися черевики, можна купити їх, але недорогі.

Що робити з боргами

Для придбання наркотичних засобів людина нерідко залазить у борги. Фінансові проблеми таких людей виникають постійно. Батьки постійно роблять ту саму помилку — виплачують борги наркомана. Робити це не слід. Краще відправити його до реабілітаційного центру у Хмельницькому. А борги він виплатить тоді, коли виліковуватиметься.

Межі спілкування

Давати порушувати сімейні правила та межі спілкування наркоману не слід. Він не повинен зневажати своїми родичами. Інакше він почне давати порожні обіцянки, не виконуючи їх. У результаті проблема погіршиться. Оптимальний варіант – програма 12 кроків , на яку варто відправити хворого.

Як забезпечити збереження речей

Якщо вдома є цінні речі, слід забрати їх з очей. Наркоман, знаходячись у пошуку коштів, може винести їх та продати. Зазвичай реалізують меблі, коштовності, побутову техніку, одяг. У ряді випадків хворі люди можуть продати навіть дрібниці, які коштують недорого, або вкрасти у сусідів.

Визнання наявності проблеми

Приховувати залежність дитини не варто. Не можна робити все, щоб уникнути засудження людей. Якщо наркоман робить погані вчинки, вигороджувати його не варто. Часто родичі роблять величезну помилку, прагнучи створити для наркомана комфортні умови. У результаті він починає почуватися безкарно. Давати відстрочку лікування не варто, детоксикація організму потрібна якнайшвидше.

Відмова від заміни наркотиків

Деякі батьки прагнуть знайти для наркомана заміну заборонених речовин. Це можуть бути народні засоби, лікарські засоби, алкоголь. Так не варто робити. Потрібна допомога професіоналів та підтримка родичів, а не заміна наркотиків.

Пошук шляхів для вирішення проблеми

Залишати дитину одну зі своєю проблемою не потрібно. Так ви відмовляєтесь від нього. Помилка в житті може зробити кожна людина, неважливо, які наслідки вона матиме. Центр Здорової Молоді у Хмельницькому виконує роботу офіційно. Фахівці готові виконати комплексне лікування, яке буде ефективним. Воно ґрунтується на сучасних способах соціалізації та реабілітації.