Хоча багато людей вважають наркоманію чимось схожою на шкідливу звичку, офіційна медицина прирівнює її до важких захворювань, що потребують комплексного лікування.
- Яку допомогу надає лікар-психотерапевт
- Психотерапевтична допомога при лікуванні
- Види психотерапевтичної допомоги
- Мотиваційні зустрічі
- Індивідуальна терапія
- Групові заняття
- Психологічна підтримка
- Роль психотерапії у реалізації програми реабілітації
Коли наркоман потрапляє до реабілітаційного центру на лікування наркотичної залежності, першому етапі йому діагностується наркоманія, виявляється речовина, що викликало залежність, і навіть її стадія.
Спочатку хворому проводиться детоксикація організму, далі призначається медикаментозна терапія чи проводиться кодування. Невід'ємною та дуже важливою частиною лікування наркотичної залежності є психотерапія.
Психотерапія дозволяє виявити фактори, що провокують бажання наркозалежного прийняти дозу наркотику, з'ясувати глибинну причину формування залежності, знайти мотивацію, яка не дозволить залишити лікування.
Яку допомогу надає лікар-психотерапевт
Наркотична залежність розвивається у кілька етапів. Наркотична залежність проявляється, як непереборне бажання впасти у стан зміненої свідомості. Наркоману настільки неприємна навколишня дійсність, що він готовий використовувати навіть найнебезпечніші і згубніші для життя інструменти, аби втекти з неї.
Після того, як відбулося медикаментозне зняття ломки у стінах клініки, психотерапевт проводить опитування пацієнта та збирає анамнез. Він з'ясовує, який темперамент та характер у залежного, як давно він вживає наркотики і що змушує його погоджуватися на пропозицію прийняти чергову дозу.
Всі зібрані дані психотерапевт використовує, щоб скласти індивідуальну програму лікування та подальшої реабілітації залежного. Фахівці Центру Здорової Молоді (ЦЗМ) проводять лікування наркоманії у Хмельницькому безпечними та при цьому ефективними методами.
Психотерапевтична допомога в Центрі надається не тільки наркозалежним, а й їхнім родичам. Це дозволяє їм не впасти у співзалежність та правильно підтримувати наркомана у ремісії.
Психотерапевтична допомога при лікуванні
Тяга до наркотиків завжди проявляється подвійно: фізіологічно та психологічно. Обидва види залежності вимагають скрупульозного лікування. Адже навіть людина, яка позбулася фізіологічної тяги до наркотику, при появі провокуючих факторів може знову впасти в залежність.
ЦЗМ проводить кодування від наркоманії у Хмельницькому та медикаментозне лікування, паралельно з психотерапією. Після закінчення лікування колишні наркомани проходять курс реабілітації, який дозволяє їм повернутися до нормального життя.
Види психотерапевтичної допомоги
Центр Здорової Молоді у Хмельницькому пропонує своїм пацієнтам різноманітні методики лікування наркоманії, кожна з яких включає один або кілька видів психотерапії.
Мотиваційні зустрічі
Примусова відмова від наркотиків дає лише нетривалий ефект. Коли ж у пацієнта з'являється особиста мотивація відмовитися від наркотиків, він сам ставить собі за мету і прагне їх досягнення. Саме на мотиваційних зустрічах психолог допомагає наркоману знайти те, заради чого він готовий покінчити із залежністю.
Індивідуальна терапія
Під час індивідуальних сесій із психотерапевтом наркоман з'ясовує, що саме штовхнуло його на перший прийом наркотиків і що змушує приймати їх зараз, визнає свої помилки, формує причинно-наслідкові зв'язки. Все це допомагає усвідомити свою проблему та прийняти допомогу від фахівців.
Групові заняття
Програма 12 кроків , що застосовується в ЦЗД, передбачає групову психотерапію. Крім самих залежних на заняття, запрошуються колишні пацієнти Центру, які вилікувалися від наркоманії, а також родичі пацієнтів. Разом вони обговорюють свої проблеми, діляться емоціями, одержують одна від одної моральну підтримку.
Психологічна підтримка
На будь-якому етапі лікування кожен з пацієнтів Центру може звернутися до психолога, щоб пропрацювати проблему, усунути тривогу і знайти стимул для подальшого продовження лікування.
Роль психотерапії у реалізації програми реабілітації
У міру розвитку залежності наркомани змінюють погляд на себе, оточуючих людей та світ загалом. Наркомани з великим стажем втрачають роботу, друзів, перестають спілкуватися навіть із близькими родичами.
Після завершення лікування наркоманії саме психотерапевт допомагає колишньому залежному знайти новий сенс в житті, заново навчитися спілкуватися з сім'єю та сторонніми людьми, знайти хобі, яке б захопило його і не дало зірватися в майбутньому.