Хмельницький, Луцьк (098) 344-08-29 24/7

Яка роль батьків у вживанні залежного?

Яка роль батьків у вживанні залежного?

Сьогодні наркозалежних людей суспільство найчастіше засуджує.

  1. Вплив залежності на всіх членів сім'ї
  2. Проблема співзалежності та як її вирішити
  3. Комплексне вирішення проблеми залежності
  4. Роль близьких у лікуванні залежних людей

Однак, незважаючи на те, що наркоман сам приймає рішення про вживання заборонених речовин, на його схильність до залежності впливає низка факторів.

Насамперед на те, якою сформується особистість людини, впливають її стосунки з батьками. Часто наркоман перебуває у співзалежних стосунках з одним із батьків, який сам має поведінкові відхилення. У якому форматі з ним спілкувалися в дитинстві, як багато уваги приділяли, як проводили загальний час, все це обов'язково враховується психіатром, коли необхідно вилікувати залежність від наркоманії.

Вплив залежності на всіх членів сім'ї

Вперше дізнавшись про залежність своєї дитини, кожен з батьків перебуває в шоці.

Однак цей стан швидко минає і він вибирає одну з трьох ліній поведінки:

  1. Повністю припиняє будь-яке спілкування із залежною дитиною, не намагається їй якось допомогти. Найчастіше це призводить до сумних наслідків.
  2. Повністю поринає у проблеми наркомана, намагається допомогти йому всіма доступними методами. У цьому випадку рідні наркоманів часто впадають у співзалежність і роблять своєю нав'язливою допомогою лише гірше.
  3. Поміщає дитину до реабілітаційного центру для лікування наркотичної залежності. Саме під контролем досвідчених наркологів можна і потрібно продовжувати спілкування з наркоманом та підтримувати його, не ризикуючи впасти у співзалежність.

Важливо розуміти, що наркомани дуже рідко беруть активну участь у своєму лікуванні, тому ця робота лягає на плечі нарколога та його рідних.

Проблема співзалежності та як її вирішити

Часто через брак знань та відсутність професійних навичок рідні наркоманів використовують неправильну тактику, і замість того, щоб вилікувати від залежності, вони роблять її лише глибшою. Лікування наркоманії у Хмельницькому під контролем досвідчених наркологів, психіатрів та психологів можливе у Центрі здорової молоді.

Деякі люди сприймають співзалежність як спільне вживання наркотичних речовин. Однак ця думка помилкова. Співзалежністю називають такий тип відносин із дитиною, коли батько у спробах вилікувати його намагається робити все можливе, навіть на шкоду собі.

Близькі, що впали в співзалежність, увесь вільний час присвячують хворому на наркоманію дитині, намагаються контролювати кожен її крок. Вони змінюють свій спосіб життя і ставлення до залежності. Вони сприймають її як шкідливу звичку, з якою треба боротися, а не як хворобу, яку треба лікувати.

Прагнучи контролювати залежну дитину, батьки вводять систему заохочень та покарань. Але через велику любов і жалю до нього, все одно дають йому гроші на чергову дозу у відповідь на скарги чи погрози.

Таких сумних і вічно страждаючих помічників зазвичай дуже шкодують усі навколишні. Батько наркомана звикає перебувати в цьому статусі і хоч і вдає, що намагається вилікувати дитину, насправді вже не хоче цього. Він лише хоче, щоб його знову шкодували. Так співзалежність ще більше посилюється.

Центр здорової молоді у Хмельницькому пропонує спеціальні програми лікування наркоманії. До неї, зокрема, входить і сімейна психологічна терапія. За допомогою кваліфікованого фахівця дитина зможе подолати залежність від наркотиків, а батько – залежність від хворої дитини.

Комплексне вирішення проблеми залежності

Як залежність, і співзалежність вимагають кваліфікованої допомоги. Якщо наркоману потрібно зняття ломки, очищення організму і кодування, його співзалежному батькові потрібна психотерапія.

Співзалежний батько настільки занурюється в життя хворої дитини і намагається вирішити всі її проблеми, що просто не дає їй зрозуміти весь жах того, що відбувається. Через це наркоман не усвідомлює, що руйнує своє і батьківське життя і ще більше занурюється у залежність.

Центр Здорової Молоді (ЦЗМ) проводить кодування від наркоманії у Хмельницькому, реабілітацію наркоманів, а також надає професійну психіатричну та психологічну допомогу рідним наркозалежних. За допомогою психолога вони вчаться приймати свої проблеми і тверезо ставитися до їх вирішення.

Роль близьких у лікуванні залежних людей

Оскільки самі наркомани дуже рідко усвідомлюють свою залежність, по допомогу до наркологічних центрів частіше звертаються саме їхні близькі родичі.

Лікування в ЦЗМ починається з того, що наркозалежний проводиться повна детоксикація організму. Після цього слідує медикаментозна та психіатрична терапія, при необхідності кодування від наркотичної залежності.

У Центрі також широко практикується програма 12 кроків. Вона включає не тільки лікування від залежності, але також і психологічну реабілітацію. За бажанням пацієнт може проходити індивідуальну, групову чи сімейну психотерапію.

Близьким наркомана психолог допомагає підібрати правильну стратегію поведінки, дає поради про те, як правильно психологічно підтримати наркомана в стані ремісії і не дати йому зірватися в майбутньому.