Хмельницький (098) 344-08-29 Цілодобово

Як зберегти психічне здоров'я?

Як зберегти психічне здоров'я?

Психічне здоров'я є невід'ємною частиною гарного самопочуття будь-якої людини.

 1. Оцінка психічного здоров'я
 2. Чинники, що впливають на психічне здоров'я
 3. Зміцнення психоемоційного стану
 4. Методики, що допомагають впоратися із залежністю

Міцний ментальний та фізичний стан становлять основу життєвого благополуччя, дозволяють жити активним життям, залишатися повноцінним членом суспільства, отримувати насолоду від кожного прожитого дня.

Стан психіки кожного окремого індивіда впливає і навколишнє суспільство, і навіть визначає розвиток соціального середовища. Проте, зберегти психічне здоров'я у світі стає дедалі складніше: занадто великий рівень стресу. Негативну роль відіграють і численні негативні звички, які переростають у міцні залежності і залучають людей можливістю забути про проблеми, поринути у світ здійснених бажань. І найнебезпечнішими є алкоголізм, наркоманія та ігроманія.

Оцінка психічного здоров'я

Нестабільність психіки, психічні захворювання, відхилення та патології можуть призводити до трагічних наслідків. Вони впливають не тільки на конкретну людину, а й на все суспільство, тому виявлення їх стає більш важливим заходом.

Сучасна медицина має досить потужний арсенал засобів для виявлення змін у психічному здоров'ї та лікування більшості захворювань. Основою комплексної програми стала оцінка стану пацієнта та його найближчих родичів за багатьма параметрами, серед яких відсутність скарг не є основним критерієм.

Важливим елементом збереження психічного здоров'я стає постійне вивчення соціального, економічного та біологічного фону життя.

Перевірка психічного здоров'я здійснюється при видачі ліцензій на зброю та водійських прав. У потенційно небезпечних сферах перевірка стан психічного здоров'я проводиться у терміни, встановлені Міністерством охорони здоров'я.

Лікування психологічних відхилень проводиться на базі державних та приватних клінік, однією з яких є реабілітаційний центр у Хмельницькому .

Чинники, що впливають на психічне здоров'я

Стан психічного здоров'я залежить від багатьох причин:

 • наявність або відсутність психологічних захворювань та патологій;
 • наявність чи відсутність залежностей;
 • кодування від наркоманії у Хмельницькому та інших містах;
 • соціальні зміни;
 • наявність шкідливих звичок;
 • особливостей особистості.

Особливо важливим є процес збирання інформації при виявленні потенційно небезпечних факторів, здатних викликати залежності та впливають на лікування наркоманії у Хмельницькому та інших містах.

Зміцнення психоемоційного стану

Центр здорової молоді у Хмельницькому нагадує, що ментальне здоров'я кожної людини впливає на стан усього суспільства. Зберегти психіку покликані численні державні програми, створені задля зміцнення психічного здоров'я, зокрема медичного, пізнавального та розважального характеру. Останні переважно спрямовані на вироблення у молоді прагнення до здорового способу життя та відмови від шкідливих звичок.

Приватні клініки пропонують комплексне лікування не тільки залежним людям, а й їхньому найближчому оточенню, гарантують повернення до нормального життя навіть після сильної залежності (одними з визнаних напрямків лікування є програма 12 кроків та психологічна підтримка під час та після зцілення).

Окремим рядком є ​​методики, що забезпечують відновлення психічного здоров'я співзалежних людей. Основну роль цьому процесі грають зустрічі з психологом, групові та індивідуальні заняття.

Методики, що допомагають впоратися із залежністю

Клініки використовують лише перевірені способи позбавлення людей залежності (алкогольної, наркотичної, ігрової та інших).

У важких випадках використовується термінова детоксикація організму, що дозволяє негайно вивести небезпечні речовини.

Надалі лікарі діють за типовою схемою:

 • збирання анамнезу;
 • визначення проблемних місць;
 • збирання інформації про поточний стан пацієнта;
 • підбір найбільш підходящої методики одужання, заснованої на стані психічного та фізичного здоров'я пацієнта;
 • підтримка організму, що звернув вітамінами та іншими корисними речовинами;
 • створення умов для занять спортом;
 • організація зустрічей з психологами та колишніми пацієнтами;
 • профілактика розвитку стресових станів

Стабільність психічного здоров'я допомагає людям долати будь-які проблеми, ставити і досягати нові цілі, підвищувати якість життя.