Хмельницький, Луцьк (098) 344-08-29 24/7

Як відмовитись від вживання наркотиків?

Як відмовитись від вживання наркотиків?

Чи можливо по-справжньому остаточно відмовитися від вживання наркотиків за залежності?

 1. Наркоманія як тяжке захворювання
 2. Ознаки вживання заборонених речовин
 3. Гостра проблема наркоманії та залежності
 4. Як сім'я впливає на наркомана
 5. Чи можна кинути наркотики самостійно?
 6. Яке лікування допоможе позбавитися залежності?

Ці речовини приносять короткострокову ейфорію, але у результаті виникає залежність, непереборна і сильна. Одні препарати викликають швидке звикання, інші спочатку провокують психологічну залежність, потім уже фізичну.

Проте порятунок можливий: пропонуються професійне лікування наркоманії у Хмельницькому, де досвідчені наркологи проводять реабілітаційні програми для всіх бажаючих. Це гостросоціальна проблема, біда для багатьох сімей та особиста проблема не однієї людини. Сучасна медицина та психологія разом пропонують великий спектр інструментів для лікування та успішної реабілітації хворих.

Наркоманія як тяжке захворювання

Виникнення такої патології та уподобання, як наркоманія , часто трактують як слабоволість, особиста шкідлива звичка, небажання займатися своїм життям. Можливо, у перші спроби приймати препарати забороненої категорії можна в такий спосіб пояснити, то повторні прийоми пов'язані з недостатнім розвитком справжньої залежності.

Лікування наркоманії у Луцьку ведеться з початкової діагностики, терапевтичного підходу, призначення необхідних детоксикуючих препаратів. На регулярній основі виводиться токсичний комплекс речовин, йде підтримка організму при гострому абстинентному синдромі, ламанні.

Хворі часто відчувають болі – м'язові, головні, серцеві – загальний дискомфорт, потовиділення, спазми та судоми, непритомність, кишкові болі, проблеми із ШКТ. Дуже небезпечним є прояв неконтрольованих психічних реакцій, коли людина з будь-якого приводу починає шукати причину прийняти наркотик. І в цьому стані люди готові на багато необґрунтованих вчинків, робити шалені речі, злочини заради отримання дози.

Ознаки вживання заборонених речовин

Залежність наркотичних засобів часто виражається специфічними ознаками: запах, стан людини, різні фізіологічні реакції.

За деякими ознаками можна визначити вживання речовин, стан наркотичної залежності:

 • Регулярні симптоми абстиненції та ломки;
 • Різке зниження рівня здоров'я, погане самопочуття;
 • Зміни у поведінці, звичному способі життя, зміна інтересів;
 • плутаний сон, безсоння, зміна харчової поведінки та звичок у харчуванні;
 • Зміна оточення, відмова від звичного дружнього спілкування;
 • Постійна потреба у грошах, борги.

В наявності зазвичай бувають явні фізичні зміни: розширення, звуження зіниць, сухість у роті або рясна слина. Якщо наркоман користується ін'єкціями, то знайдуться сліди на тілі, у разі куріння є особливий запах від одягу та шкіри. Також наркомани носять при собі різні аксесуари та предмети для прийому речовин.

Важлива рекомендація: якщо є ознаки залежності у людини, треба не докладати зусиль для їх виявлення, а одразу звертатися до реабілітаційного центру у Хмельницькому до наркологів. Захворювання важке і залежна людина не розуміє глибини проблеми, їй потрібна термінова допомога, а не звинувачення.

Гостра проблема наркоманії та залежності

Є думка, що має значення «природний відбір», коли самі себе знищують шкідливими забороненими речовинами і допомагати їм не варто. Але це дуже жорстоке судження, тому що потрапити у залежність може будь-яка людина, навіть благополучна. Буває, що пристрасть до речовин у дитини, підлітка, близької людини. І навіть найрозумніша і найуспішніша, освічена і вихована людина деградує під впливом наркотиків.

Кодування від наркоманії у Хмельницькому, яке ведеться за методикою Міжнародної Антинаркотичної Асоціації, допомагає сотням та тисячам людей врятувати здоров'я. Вони повертаються у суспільство здоровими та повноцінними учасниками соціальних процесів. У цьому плані дуже важливо відновити оточення, знайти підтримку сім'ї, друзів.

Як сім'я впливає на наркомана

Якщо в сім'ї є проблеми, люди самотні, не спілкуються і не бачать підтримки або навпаки – опіка надмірна, є насильство чи грубість, це може бути причиною наркозалежності. Важливо, щоб близькі не тиснули на наркомана, не звинувачували його і не міркували про його «гріхи».

Програма 12 кроків покликана організувати вирішення всіх питань, пов'язаних із реабілітацією залежних, включаючи сімейне оточення, соціальну адаптацію.

Чи можна кинути наркотики самостійно?

Важлива роль підтримки близьких не підлягає сумніву. Але навіть при повноцінній сімейній обстановці та дружньому спілкуванні складно самотужки впоратися з наркоманією. Адже це ще й фізіологічне, потрібна якісна детоксикація організму з допомогою хімії, препаратів, процедур.

Варто пам'ятати про ризик рецидиву. Ці випадки часто призводять до розчарування у своїх силах, у невпевненості у власних можливостях. Якщо ситуації повторюються, то однозначно потрібна допомога лікарів.

Яке лікування допоможе позбавитися залежності?

Центр здорової молоді пропонує ефективне лікування, комплексну реабілітацію. Сьогодні всі охочі можуть отримати цілеспрямоване, дієве та повномасштабне лікування залежності будь-якого типу. Охоплюється у роботі кожна сфера - фізіологія, психіка та емоції, особистісний розвиток, соціальні зв'язки.

Прекрасно, якщо люди мають особисте бажання стати вільним від наркозалежності. У цьому плані саме програма 12 кроків показала чудову результативність.