Хмельницький (098) 344-08-29 Цілодобово

Як подолати залежність від марихуани (травки)?

Як подолати залежність від марихуани (травки)?

Існує хибна думка, що наркоманія не розвивається від вживання так званих «легких» психоактивних речовин, особливо якщо вони органічного походження.

  1. Залежність від вживання марихуани
  2. Ознаки сформованої залежності
  3. Наслідки наркотичної залежності
  4. Як організувати ефективне лікування

Найяскравіший приклад - коноплі та курильні суміші з неї. Становище ускладнюється щодо бюджетної вартістю марихуани порівняно з «серйознішими» ПАР.

Але залежність від марихуани існує і є повноцінною наркозалежністю з негативними наслідками для психіки та тіла залежних.

Варто також враховувати, що з метою збільшення кількості речовини, що продається, дилери нерідко змішують коноплі з різними добавками. Багато з них відрізняються токсичністю та негативно впливають на здоров'я курця.

Невелика кількість курців «травки» вчасно помічає лякаючі ознаки і приймає вірне рішення — вирушити на комплексне лікування наркоманії у Хмельницькому. Але багато продовжує вживати — і пізніше у 90% і більше випадків переходить на важкі та смертельно небезпечні наркотичні речовини.

Залежність від вживання марихуани

ПАР природного походження зрідка використовується при терапії неврологічних та особистісних розладів - у цих випадках він продається за рецептами. У ряді країн марихуана легалізована, але в більшості держав вона вважається небезпечною і шкідливою для здоров'я ПАР, як і інші речовини з вмістом каннабіноїдів.

Найчастіше «траву» вживають як курильну суміш, рідше з неї готують рідкі відвари і жувальні суміші, що підсилюють ефект впливу на свідомості і більш небезпечні для психічного здоров'я. Через тривалість вживання у залежних підвищується толерантність до ПАР – і дозування неминуче підвищується, а частота епізодів куріння збільшується. У найсерйозніших випадках наркозалежний не може задовольнитись її прийомом і шукає «кайфу» вже від більш сильнодіючих та руйнівних ПАР (героїну, мефедрону, «гвинта», сучасної «синтетики»).

Ознаки сформованої залежності

Кодування від наркоманії у Хмельницькому потрібне, коли починає формуватись психічна залежність від «травки».

Вона виражається в:

  • розвитку синдрому відміни (без залежної дози демонструє негативні зміни поведінки — він агресивний до оточуючих або виявляє аутоагресію, гарячково збуджений або ненормально апатичний);
  • деформації системи цінностей та зміні кола спілкування (людині стають цікавими лише люди, які поділяють з нею його «захоплення». Навчання, робота, хобі, домашні обов'язки можуть відійти на другий план);
  • характерному поведінці після прийому ПАР. Безпосередній ефект — стан ейфорії, прискорення когнітивної та мовленнєвої діяльності (уживаного можна дізнатися по потоку дивних думок та ідей, що висловлюються в режимі монологу), недоречна смішність (розсмішити можуть зовсім несмішні предмети, фрази, ситуації);
  • підвищенням апетиту, кращі солодощі;
  • галюцинаціях. Як правило, курці чудово пам'ятають їх і із захопленням діляться один з одним подробицями «трипів».

Поза вживанням і своєю компанією, залежною від марихуани, здається загальмованим, сонливим, малоемоційним. У нього розфокусований погляд, червоні слизові очі, волосся і одяг мають димний запах. Для курців «травки» характерні порушення апетиту та сну, зниження мотивації до продуктивної діяльності.

Наслідки наркотичної залежності

До Центру здорової молоді у Хмельницькому можна звернутися з будь-якою стадією залежності від марихуани, поки не настали найважчі наслідки. Нерідко курці стикаються з неконтрольованими змінами маси тіла - вони можуть як набрати критичну зайву вагу, так і стати болісно худими.

Але вага — найменша з їхніх проблем. Значно серйознішим є розвиток порушень роботи ЦНС та погіршення когнітивних функцій — люди не можуть концентрувати увагу, страждають від погіршення пам'яті та уповільнення розумової діяльності. Поступово розвиваються серйозні порушення психоемоційної сфери: особистісні та психічні розлади. Постійне куріння сприяє розвитку захворювань дихальної системи, курці легко втомлюються, почуваються фізично ослабленими та хворими.

Як організувати ефективне лікування

Звернення до реабілітаційного центру у Хмельницькому — важливий етап для початку боротьби з наркозалежністю. Більшість наркозалежних не здатні навіть ухвалити рішення про власний порятунок. Частина їх переконана, що куріння «травки» — невинна розвага, і вони легко розлучаться з ним за потреби. І дуже дивуються, коли не виходить.

Перше, що потрібно наркозалежним, - професійна детоксикація організму, його очищення від метаболітів токсичних речовин. Потім, з урахуванням тяжкості стану пацієнтів, призначається медикаментозне та психотерапевтичне лікування.

Програма 12 кроків , спеціально адаптована для залежних від ПАР, допоможе впоратися з психологічними наслідками наркозалежності та повернутися до соціуму.