Хмельницький, Луцьк (098) 344-08-29 24/7

Психічні розлади у наркозалежних

Психічні розлади у наркозалежних

Наркотична залежність всупереч помилці багатьох людей не є шкідливою звичкою. Це тяжке захворювання, яке потребує серйозного комплексного лікування.

  1. Прояви психічних розладів у наркоманів
  2. Найбільш поширені розлади у залежних
  3. Маніакально-депресивний психоз
  4. Шизофренія

Наркотичні речовини згубно впливають як на фізичне здоров'я, так і на ментальне, провокуючи психічні розлади у наркозалежних.

Залежність від наркотиків важко піддається лікуванню насамперед через те, що наркомани відмовляються визнавати свою проблему. При цьому вони вже не можуть жити без наркотиків і готові задля їхнього отримання буквально на все. У такому разі їм потрібна допомога небайдужих близьких (родичів, друзів), які переконають їх звернутися до реабілітаційного центру у Хмельницькому та розпочати лікування.

Чим більший стаж у наркомана, тим більше страждає його нервова система, людина поступово втрачає особистісні особливості, моральні орієнтири. Відновити може допомогти кваліфікований психолог.

Прояви психічних розладів у наркоманів

Через наркотики у залежного змінюється характер, темперамент, поведінка, сприйняття світу. Він втрачає інтерес до роботи, хобі, перестає цікавитися подіями, що відбуваються у світі, і навіть життям членів сім'ї. Головною його метою стає видобуток наступної дози наркотику. Через зміну системи цінностей наркомани нерідко здійснюють протиправні дії, що призводить їх до ще більших проблем.

Те, як змінюється психіка наркомана, залежить від двох чинників. По-перше, ступеня стійкості нервової системи людини на початок залежності. Нервова система більш емоційних, вразливих чи навпаки, агресивних людей страждає від наркотиків набагато сильніше. По-друге, важливо який саме наркотик приймав залежний. Різні речовини по-різному впливають на мозок та нервові закінчення. Одні провокують викид «гормонів задоволення», інші імітують роботу природних нейромедіаторів, від чого виникають галюцинації.

Центр здорової молоді у Хмельницькому практикує індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Лікувальний курс (детоксикація організму, кодування, психотерапія) підбирається суворо індивідуально, з урахуванням усіх особливостей організму, психіки, стажу наркоманії та застосовуваних препаратів.

Найбільш поширені розлади у залежних

Наркоманія провокує різкі перепади настрою (особливо між прийомами наркотику), поступове погіршення пам'яті та зниження рівня інтелекту. Разом із постійною перевантаженістю нервової системи це призводить до появи психічних захворювань.

Маніакально-депресивний психоз

Людина із цим розладом постійно переходить від стану ейфорії до агресії чи депресії. Причому для переходу з одного стану в інший зовсім не потрібні зовнішні стимули, це відбувається без його волі.

Шизофренія

Перебуваючи у постійній напрузі, психіка наркомана може захищатися завдяки ілюзіям. Шизофреніки часто бачать галюцинації та можуть плутати їх із реальністю. Без медикаментозної підтримки такі люди можуть завдати шкоди собі чи оточуючим.

Також у наркоманів часто діагностують тяжкі неврози, депресивні стани, тривожний розлад.

Крім нетипової поведінки вони можуть супроводжуватися:

  • підвищеною пітливістю;
  • збліднення або почервоніння шкіри;
  • стрибками температури тіла;
  • тахікардією;
  • гормональними збоями.

Сильно ускладнює лікування нервових розладів у наркоманів абстинентний синдром (ламання). Через страх фізичного болю, який незмінно настає при відмові від наркотику, наркомани часто навідріз відмовляються лікуватися.

У цьому випадку перед початком лікування доцільно провести кодування від наркоманії у Хмельницькому. Препарати, що використовуються в Центрі Здорової Молоді, допомагають полегшити ломку і знизити потяг до наркотику.

Для повноцінного лікування наркоманії у Хмельницькому у нашому центрі використовується програма «12 кроків» . Вона має на увазі не тільки очищення організму наркомана та його кодування, але також повноцінну психологічну реабілітацію. Дія препарату рано чи пізно закінчиться. Щоб відмовитися від наркотиків не тимчасово, а назавжди, залежному необхідно знайти причину, яка спровокувала недугу і потужну мотивацію розпочати тверезе життя. Зробити це пацієнтам нашого центру допомагають кваліфіковані психологи.