Хмельницький, Луцьк (098) 344-08-29 24/7

Лікування алкоголізму: сучасні методи позбавлення від недуги

Лікування алкоголізму: сучасні методи позбавлення від недуги

Алкоголізм – це захворювання, що потребує комплексного підходу в лікуванні, який ґрунтується на застосуванні медикаментозних та психологічних методів.

  1. Етапи лікування
  2. Сучасні психологічні методи лікування
  3. Причини психічних розладів у алкозалежних людей
  4. Лікування алкоголізму у реабілітаційному центрі у Хмельницькому

Важливість лікувальних заходів, спрямованих на усунення алкогольної залежності, пов'язана з тим, що з кожним роком ускладнюється проблема в сучасному суспільстві. 

Згідно зі статистичними даними, кількість людей з алкозалежністю збільшується з кожним роком. Впоратися із захворюванням власними силами вдається небагатьом, тому краще мотивувати хворого та пройти кодування в умовах сучасної клініки. Реабілітаційний центр у Хмельницькому має всі можливості, щоб домогтися стійкої ремісії після завершення курсу лікування, яке спрямоване на придушення потягу до алкоголю.

Необхідність у кваліфікованому лікуванні у алкозалежних пов'язана з тим, що з прогресуванням захворювання у хворого розвиваються різні соматичні хвороби та психічні розлади. Сучасні методи лікування алкоголізму дозволяють повністю відновити організм та усунути патологічну тягу до спиртного.

Етапи лікування

Комплексне лікування алкоголізму в Хмельницькому включає кілька етапів, першим з яких є детоксикація організму. Також призначається вітамінотерапія та медикаментозна терапія. В умовах стаціонару нарколог огляне залежного, проведе додаткові обстеження та на підставі отриманих результатів підбере схему лікування для корекції стану здоров'я хворого.

У реабілітаційному центрі лікувальна програма підбирається залежно від віку пацієнта, його загального самопочуття та тривалості вживання алкоголю. Також враховуються та індивідуальні особливості організму. Наприклад, жінка, залежна від спиртного, вагітна чи годує новонародженого грудьми. І тут нарколог індивідуально підбирає метод терапії з урахуванням обмежень.

Після стабілізації самопочуття хворому призначається кодування від алкоголізму у Хмельницькому, яке показує високу ефективність. Стійка довічна ремісія досягається після повного курсового лікування, яке включає заняття з психологом.

Сучасні психологічні методи лікування

Високу ефективність показує когнітивно-біхевіоральна терапія. Цей метод був розроблений у середині 20 століття. Спочатку його застосовували для лікування депресивних та тривожних станів. Сьогодні використовують як психотерапевтичний метод, який спрямований на придушення потягу до алкоголю.

Також ефективними є і групові заняття у співтоваристві анонімних алкоголіків. При цьому застосовується програма 12 кроків. Такі заняття допомагають отримати підтримку, подолати свої страхи та змінити ставлення до спиртного.

Короткі інтервенції – це індивідуальні заняття із психологом. Кожна сесія включає ряд психологічних порад, які допомагають наблизити одужання. Сеанс триває не більше 5 хвилин, але при цьому психолог встигає впливати на думки та почуття пацієнта.

Причини психічних розладів у алкозалежних людей

При тривалому вживанні спиртного у людини змінюється психіка та поведінка. Вплив етилового спирту на нервову систему та головний мозок призводить до небажаних наслідків. У хворого згодом розвиваються тривожні, депресивні та агресивні стани. Він негативно ставиться до оточуючих людей і подій, що відбуваються. Все це сприяє розвитку тяжких психічних захворювань та суїцидального настрою. Спалахи неконтрольованого гніву становлять небезпеку для рідних та знайомих.

Щоб підвищити самооцінку та впоратися з депресією, залежний починає вживати все більше алкоголю, що призводить до посилення проблеми. У цьому випадку психотерапевт зможе підібрати правильну тактику лікування та сформувати позитивне мислення.

Лікування алкоголізму у реабілітаційному центрі у Хмельницькому

Центр здорової молоді у Хмельницькому здійснює лікування алкоголізму сучасними методами. Комплексна реабілітація включає медикаментозне лікування, психотерапевтичні методи і корекцію стану здоров'я.

До переваг реабілітаційного центру належать:

  • сучасні методи лікування;
  • індивідуальний підбір лікувальної програми;
  • облік віку та стану здоров'я пацієнта;
  • комфортабельні умови;
  • висока кваліфікація та професіоналізм лікарів.

Лікування алкогольної залежності починається з детоксикації, яка включає виведення із запою . Це має велике значення, тому що етанол, потрапляючи в кров, отруює організм, провокуючи інтоксикацію, яка розвивається через великий вміст токсинів у клітинах та тканинах органів. Після детоксикації призначається вітамінотерапія, що сприяє повному відновленню організму. Потім проводиться кодування, і одужує проходить курс реабілітації. Тільки в цьому випадку можна досягти стійкої довічної ремісії.