Хмельницький (098) 344-08-29 Цілодобово

Жіночий алкоголізм та особливості його перебігу

Жіночий алкоголізм та особливості його перебігу

Через особливості організму алкоголізм у жінок розвивається швидше та протікає важче, ніж у чоловіків. Саме тому жіночий алкоголізм важче піддається лікуванню.

 1. Причини розвитку жіночого алкоголізму
 2. Чому алкоголь впливає на жінок швидше ніж на чоловіків?
 3. Ризики та небезпеки жіночого алкоголізму
 4. Ризики для фізичного здоров'я
 5. Психологічні проблеми
 6. Соціальні ризики
 7. Лікування жіночого алкоголізму в ЦЗМ

Поштовхом до початку залежності може стати стресова ситуація у житті жінки, соціальний тиск на неї, психологічні проблеми. Центр Здорової Молоді у Хмельницькому пропонує своїм пацієнтам комплексне лікування алкоголізму з подальшою соціальною та психологічною реабілітацією.

Причини розвитку жіночого алкоголізму

На відміну від чоловіків, жінки часто починають регулярний прийом алкоголю потай, щоб зняти тривожність та покращити настрій.

За статистикою, найчастішими причинами жіночого алкоголізму є:

 • Проблеми психологічного спектра. Жінки, схильні до нервових розладів, зайвої тривожності, депресії використовують алкоголь як ефективний і відносно дешевий заспокійливий засіб. Але ця думка є помилкою. Замість уявного спокою швидко приходить важка алкогольна залежність.
 • Сексуальне насильство. Якщо після скоєння над жінкою насильства вона не отримує психологічної допомоги, щоб заглушити душевний біль, вона використовує алкоголь. В результаті замість походів до психолога їй доводиться лягати в реабілітаційний центр для лікування алкогольної залежності.
 • Стрес. Алкоголь робить жінку менш емоційною, на якийсь час притупляючи емоції та заспокоюючи.
 • Післяпологова депресія. Після народження дитини в організмі жінки відбувається велика гормональна перебудова. У деяких випадках у цей період жінка відчуває сильний стрес, що переходить у депресію.
 • Генетика. Якщо в сім'ї жінки є люди з алкогольною залежністю, при регулярному споживанні навіть невеликих доз алкоголю вона швидше впадає у запій, ніж інші.

Чому алкоголь впливає на жінок швидше ніж на чоловіків?

За розщеплення етанолу та його виведення з організму відповідають ферменти групи дегідрогеназу. У жіночому організмі цих ферментів виробляється набагато менше, ніж у чоловічому. Оскільки в кров жінки потрапляє більше чистого, нерозщепленого спирту, вона напивається сильніше та швидше. Вже після 2-3 днів запою їй потрібна повна детоксикація організму.

Також етанол швидше та важче діє на жіночий організм через знижену кількість жирової тканини. У зв'язку з цим внутрішні органи жінок-алкоголіків страждають сильніше, ніж печінка та серце залежних чоловіків.

Важливим фактором є гормональний фон. Що рівень естрогену в організмі, то швидше впливає нею алкоголь. Т.к. рівень цього гормону підвищується щомісяця (під час менструального циклу), при регулярному вживанні спиртних напоїв жінка швидше впадає у залежність і виникає необхідність вивести із запою.

У Центрі Здорової Молоді (ЦЗМ) можна ефективно та безпечно вивести жінку із запою, а також провести кодування від алкоголізму у Хмельницькому .

Ризики та небезпеки жіночого алкоголізму

Зловживання алкоголем несе не тільки фізіологічні ризики для організму жінки, але також психологічні та соціальні проблеми.

Ризики для фізичного здоров'я

Найчастіше при хронічному жіночому алкоголізмі страждає печінка, також нерідко у алкозалежних жінок спостерігається дистрофія міокарда.

У жіночому організмі етанол швидше починає впливати на мозок, ніж чоловіки. Це провокує різноманітні захворювання мозку, зокрема, підвищується ризик виникнення онкологічних захворювань.

Сильно впливає алкоголізм на репродуктивну систему жінки. Ті з них, хто страждає на хронічний алкоголізм не можуть виносити плід або у них народжуються діти з важкими вродженими захворюваннями.

Психологічні проблеми

Алкоголізм провокує:

 • підвищену тривожність;
 • перепади настрою;
 • депресію;
 • підвищену імпульсивність;
 • суїцидальні думки.

Соціальні ризики

Хронічні алкоголічки своєю поведінкою частіше провокують напади та сексуальне насильство. Періодично, входячи в тривалі запої, жінки втрачають роботу. Втрачаючи контроль над своєю поведінкою, втрачають сім'ю.

Лікування жіночого алкоголізму в ЦЗМ

Центр Здорової Молоді пропонує своїм пацієнтам лікування алкоголізму у Хмельницькому. Фахівці Центру використовують ефективні та безпечні методи виведення із запою, очищення організму, лікування захворювання з урахуванням гендерних особливостей організму.

У ході лікування застосовується як медикаментозна, так і психологічна методика. Програма 12 кроків , яка широко застосовується у ЦЗМ, передбачає групові заняття із психологом. Під час цих зустрічей залежні жінки спілкуються з іншими пацієнтами з такою самою проблемою та тими, хто вже зміг подолати залежність. Це дає мотивацію утримуватися від спиртного та вибудовувати нові соціальні зв'язки після виходу з клініки.