Хмельницький, Луцьк (098) 344-08-29 24/7

Етапи лікування наркозалежних

Етапи лікування наркозалежних

Залежність від психотропних та наркотичних речовин , а також від лікарських препаратів є важким прогресуючим захворюванням.

  1. Діагностика наркозалежності
  2. Етап детоксикації та очищення організму
  3. Симптоматична терапія та відновлення
  4. Кодування та стабілізація психосоматики
  5. Соціальна адаптація як частина реабілітації
  6. Підтримуюча та протирецидивна терапія

Наркоманія характеризується різними формами розвитку і може виявлятися фізично та психологічно, але найчастіше спостерігається їх поєднання, що посилює перебіг хвороби.

Розвиток наркозалежності може початися навіть після однієї дози вживання наркотичних речовин. Від їх виду та принципу впливу на організм залежать наслідки та заподіяна шкода, яка може виявлятися навіть після лікування захворювання.

Наркозалежність формується у кілька етапів, знаючи які можна підібрати грамотне лікування та реабілітацію. При цьому обов'язково враховуються види заборонених речовин, стан здоров'я, психоемоційні та особистісні розлади.

Центр здорової молоді у Хмельницькому проводить комплексне лікування наркозалежності з урахуванням індивідуальних особливостей хворого. Такий підхід гарантує ефективність терапевтичних заходів та знижує ймовірність рецидиву.

Діагностика наркозалежності

Лікування наркоманії в Хмельницькому в реабілітаційному центрі починається з підготовчого етапу, який включає діагностичні заходи. Для цього проводяться різні тести, дається оцінка фізичного та психічного стану залежного, що важливо для розробки індивідуального лікувального плану.

Перші відомості про хворого розповідають родичі. Але для більш точної діагностики необхідна особиста зустріч із наркологом та психотерапевтом, які зможуть мотивувати хворого на одужання.

Етап детоксикації та очищення організму

Під час тривалого чи нетривалого вживання наркотичних, психотропних речовин, заборонених препаратів відбувається постійне отруєння організму хворого на токсини.

Це не просто отруйні речовини, а продукт розпаду наркотиків, які завдають непоправної шкоди здоров'ю. Детоксикація організму – це другий важливий етап, який допомагає швидше вивести токсини, усунути прояви абстиненції та підготувати хворого до подальшого лікування.

Симптоматична терапія та відновлення

Вживання наркотичних речовин призводить до сильного виснаження організму, тому він стає сприйнятливим до інфекцій, негативних зовнішніх факторів та змін психіки. Щоб лікування було ефективним, потрібно зміцнити здоров'я хворого та усунути прояви абстиненції.

Абстинентний синдром у наркозалежних протікає досить болісно зі спазмами, запамороченням, нудотою. Симптоматичне лікування допомагає усунути біль, заповнити запаси вітамінів в організмі, відновити водно-сольовий баланс.

Кодування та стабілізація психосоматики

Кодування від наркоманії у Хмельницькому проводиться різними методами: медикаментозним, психотерапевтичним, лазером, за допомогою комп'ютерних програм. Вибір методу залежить від рекомендацій досвідченого нарколога, стану пацієнта, його віку та інших критеріїв.

Кодування здійснюється лише кваліфікованими наркологами після індивідуального вибору методу. Крім цього, також ведеться і психотерапевтична робота з пацієнтом для підвищення рівня мотивації та стабілізації психічного стану хворого.

На даному етапі реалізується мотиваційна програма, яка адаптується під кожного залежного індивідуально, допомагає уникнути примусового лікування та стимулює людину на одужання.

Соціальна адаптація як частина реабілітації

Закріпити отримані результати та підвищити ефективність лікування допомагає соціалізація та адаптація пацієнтів. Програма реалізується у вигляді індивідуальних та групових занять, спрямованих на вирішення відразу кількох завдань.

Головною метою реабілітаційного курсу вважається комплексне лікування наркоманії із відновленням соціальних відносин. Крім цього, хто видужує вчитися ставити і досягати мети, відповідати за свої дії та вчинки.

Підтримуюча та протирецидивна терапія

По завершенню курсу лікування триває боротьба за життя, здоров'я та психіку одужаючого. Основною проблемою, з якою стикається людина – це рецидив захворювання після повернення до звичного кола спілкування.

Запобігти зриву та негативному сценарію може лише ефективна подальша робота та підтримуюча терапія. Це означає, що до реабілітаційного центру у Хмельницькому можуть звернутися як родичі, так і сам, що одужує при виникненні складних життєвих ситуацій.

Активна соціалізація допомагає швидше адаптуватися до тверезого життя, знайти нові захоплення та роботу, змінити коло спілкування. Це саме те, що необхідно одужаючому після анонімного лікування та кодування.

Лікування наркозалежності на різних стадіях має свої нюанси та особливості. Програма 12 кроків допомагає одужує краще усвідомити свої проблеми і знайти правильне рішення, а також скоригувати лікування при виявленні нових психологічних проблем.

Досягти повного одужання можна, пройшовши всі етапи лікування наркозалежних . Лікарі реабілітаційного центру завжди нададуть реальну допомогу тим, хто потрапив під вплив наркотиків та їх